AMEA Botanika İnstitutunda Azad Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin hesabat-seçki yığıncağı keçirildi
25 sentyabr 2017- ci il tarixində AMEA Botanika İnstitutunda Azad Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin hesabat-seçki yığıncağı keçirildi.
Yığıncaqda Botanika İnstitutu Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin 2013-2017-ci illər ərzindəki fəaliyyəti haqqında hesabat məruzəsi dinlənildi. Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin sədri, b.ü.f.d. Oktay Mirzəyev hesabat məruzəsində fəaliyyət göstərədiyi dövrlər ərzində qurumun fəaliyyətinə məsuliyyətlə yanaşmış, əməkdaşların əmək və əməklə bağlı digər sosial hüquqlarının müdafiə olunması sahəsində əməli işlər gördüyünü vurğuladı. İnstitut  əməkdaşları çıxış edərək öz təklif və fikirlərini bölüşüblər. AMEA Azad Həmkarlar İttifaqı tərəfindən səmərəli elmi fəaliyyətinə və Həmkarlar Təşkilatında göstərdiyi xidmətlərinə görə O.Mirzəyev Fəxri Fərmanla təltif olundu.
Sonda açıq səs vermə yolu ilə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin yeni heyət üzvləri və Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin sədri vəzifəsinə İnstitutun əməkdaşı,  b.ü.f.d. Şəkər Muxtarova seçildi.

Institute of Botany of ANAS held a reporting-election meeting of the Free Trade Union Committee
On September 25, 2017 a reporting-election meeting of the Free Trade Union Committee was held at the Institute of Botany of ANAS.
The report on activities of the Trade Union Committee for 2013-2017 at the Institute of Botany of ANAS was presented. Dr. Oktay Mirzayev, chairman of the Trade Union Committee was responsible for the activities of the organization. He stressed that he was engaged in practical work in the field of labor protection and other social rights of employees. Institute staff shared their ideas and opinions.
Oktay Mirzayev was awarded a Certificate of Merit for his merits.
In conclusion new members of Trade Union Committee were elected by open vote. Dr. Shakar Mukhtarova was appointed as a chairman of Trade Union Committee.