AMEA Botanika İnstitutunda Azad Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin hesabat-seçki yığıncağı keçirildi
25 sentyabr 2017- ci il tarixində AMEA Botanika İnstitutunda Azad Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin hesabat-seçki yığıncağı keçirildi.
Yığıncaqda Botanika İnstitutu Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin 2013-2017-ci illər ərzindəki fəaliyyəti haqqında hesabat məruzəsi dinlənildi. Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin sədri, b.ü.f.d. Oktay Mirzəyev hesabat məruzəsində fəaliyyət göstərədiyi dövrlər ərzində qurumun fəaliyyətinə məsuliyyətlə yanaşmış, əməkdaşların əmək və əməklə bağlı digər sosial hüquqlarının müdafiə olunması sahəsində əməli işlər gördüyünü vurğuladı. İnstitut  əməkdaşları çıxış edərək öz təklif və fikirlərini bölüşüblər. AMEA Azad Həmkarlar İttifaqı tərəfindən səmərəli elmi fəaliyyətinə və Həmkarlar Təşkilatında göstərdiyi xidmətlərinə görə O.Mirzəyev Fəxri Fərmanla təltif olundu.
Sonda açıq səs vermə yolu ilə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin yeni heyət üzvləri və Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin sədri vəzifəsinə İnstitutun əməkdaşı,  b.ü.f.d. Şəkər Muxtarova seçildi.

Институт ботаники НАНА провел отчетно-выборное собрание Комитета Свободного Профсоюза
25 сентября 2017 года в Институте ботаники НАНА было поведено предвыборное собрание Комитета Свободного профсоюза .
На заседании Профсоюзного комитета в Институте ботаники НАНА был представлен отчет о деятельности за 2013-2017 годы. Председатель Профсоюзного комитета, кандидат технических наук Октай Мирзоев в течении отчетного периода с ответсвеностью относился к деятельности организации Он подчеркнул, что занимался практической работой в области защиты труда и других социальных прав сотрудников . Сотрудники Института поделились своими идеями и мнениями .
Октай Мирзоев был награжден за заслуги Почетной грамотой.
В заключение открытым голосованием были избраны члены Профсоюзного комитета и Председатель Профсоюзного комитета , кандидат биологических наук Шакар Мухтарова.