| Anadan olduğu yer | Azərbaycan Respublikası, Bakı şəhəri | |
2411.02 Bitki fiziologiyası Azotla təmin olunmuş və azotqıt bitkilərin kök və yerüstü hissələrinin qarşılıqlı əlaqəsinin sitokinin- auksin və inhibitor tənzimlənməsi | |
| Çapdan çıxmış elmi əsərlərinin ümumi sayı - xaricdə çıxmış elmi əsərlərinin sayı - beynəlxalq bazalarda referatlaşdırılan və indeksləşdirilən jurnallarda çap olunan məqalələrin sayı | 78
25 | |
| Əsas elmi nailiyyətləri | Qarğasoğanı cinsinin 5 növünün əkin və səpin materiallarının genofondu, o cümlədən Mərkəzi Nəbatat Bağına introduksiya olunmuş və ezamiyyə yolu ilə toplanmış yabanı sünbülçiçək və gəmirici soğan növlərinin kolleksiyası yaradılmışdır. | |
| Elmi əsərlərinin adları | 1. Mərkəzi Nəbatat Bağının bələdçi kitabçası, Bakı, 2003, 56 s. | |
| Respublika, beynəlxalq və xarici ölkələrin elmi qurumlarında üzvlüyü | AMEA-nın Mərkəzi Nəbatat Bağının elmi əsərlər məcmuəsinin redaksiya heyyətinin üzvü | |
| Pedaqoji fəaliyyəti |
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyasının təbiət elmləri və aqrar elmlər üzrə ekspert şurasının elmi katibi | |
| Əsas iş yeri və ünvanı | AR Elm və Təhsil Nazirliyi, Botanika İnstitutu, AZ1004, Azərbaycan Respublikası, Bakı ş., Badamdar şossesi, 40 | |

| Место рождения | Азербайджанская Республика, г.Баку | |
| Название кандидатской (PhD) диссертации: - шифр специальности, - наименование специальности - название темы |
2411.02 Физиология растений Цитокинин-ауксин-ингибиторная регуляция взаимосвязи корней и побегов азотобеспеченных и азотдефицитных растений | |
| Общее количество опубликованных научных работ: - количество научных работ, опубликованных за рубежом - количество статей, опубликованных в журналах, индексируемых и реферируемых в международных базах | 78
25 | |
| Основные научные достижения | Создан генофонд посевного и посадочного материала 5 видов рода гладиолус, а также создана коллекция интродуцированных в Ботаническом Саду и собранная во время экспедиций виды рода Белливалии и Мускари | |
| Названия научных работ | 1. Mərkəzi Nəbatat Bağının bələdçi kitabçası, Bakı, 2003, 56 s. | |
| Членство в республиканских, международных и зарубежных научных организациях | Член редакционного состава сборника трудов ЦБС НАН Азербайджана | |
Ученый секретарь Экспертного совета по биологическим и аграрным наукам Высшей Аттестационной Комиссии при Президенте Азербайджанской Республики. | |
| Основное место работы и адрес | Институт Ботаники, Министерство Образования и Науки Азербайджанской Республики, AZ1004, Азербайджанская Республика, г.Баку, Бадамдарское шоссе, 40 | |