"AMEA-nın Xəbərləri (biologiya və tibb elmləri seriyası)” jurnalının növbəti sayı çap olunub
"AMEA-nın Xəbərləri (biologiya və tibb elmləri seriyası)” jurnalının 72-ci cildinin 1-ci nömrəsi çapdan çıxıb.
Jurnalın bu sayında AMEA-nın institutlarında və respublikanın müxtəlif ali təhsil, elmi-tədqiqat müəssisələrində biologiya və tibb elmləri sahəsində aparılan tədqiqat işlərinin nəticələrini əks etdirən 25-dən artıq məqalə çap olunub.
Bundan əlavə, nəşrdə Ukraynanın Xerson Dövlət Aqrar Universitetinin əməkdaşı A.L.Rudikin və Xarkov Tibb Akademiyasının əməkdaşları A.Y.Şerbakov və T.A.Melikovanın məqalələri də yer alıb.
Jurnalda çapa təqdim olunan məqalələrin Azərbaycan, rus və ingilis dillərində tərtibi qaydaları verilib.

Next number of "ANAS News (series of biological and medical science)" journal issued
This journal published more than 25 articles, reflecting the results of research, biological and medical sciences in the scientific research institutes of ANAS and republic.
The issue also includes employee of Kherson State Agrarian University of Ukraine AL Rudik’s and employee of Kharkov Medical Academy A.Serbakova and TA Melikova’s articles.