AMEA Mərkəzi Nəbatat Bağının gənc alimi İspaniyada səfərdə olub
AMEA Mərkəzi Nəbatat Bağının Gənc Alim və Mütəxəsislər şurasının sədri Fərid Seyfullayev  İspaniyanın Castelldefels şəhərində gənc alimlər üçün təkil olunmuş “Elmdə şəbəkələşmə və ünsiyyət bacarıqları” adlı beynəlxalq təlimdə iştirak edib.
Sumforest layihəsi cərçivəsində keçirilən kursun əsas məqsədi gənc alimlərin dünyaya inteqrasiya etməsi və elmi şəbəkələrin yaradılmasında lazım olan bilik və bacarıqların öyrədilməsindən ibarət olub. Kurs zamanı hər bir iştirakçının öz tədqiqat işinə uyğun olaraq hazırladığı poster təlimçilər tərəfindən qiymətləndirilib.
Səfər müddətində Fərid Seyfullayev, həmçinin İspniyanın Barselona şəhərində keçirilən “Meşələrin dayanıqlı inkişafını təmin etmək üçün elm, siyasət və təcrübənin əlaqələndirilməsi” adlı Sumforest layihəsinin final konfransında iştiak edib.  Dünyanin 40 dan çox ölkəsindən 100-ə yaxın mütəxəsisin iştirak etdiyi konfransda F.Seyfullayev “Azərbaycanda şabalıdyarpaq palıd meşələrinin müasir vəziyyəti” adlı posterlə çıxış edib.

Молодой ученый из Центрального ботанического сада НАНА посетил Испанию
Председатель Совета молодых ученых и специалистов Центрального ботанического сада НАНА Фарид Сейфулаев В Испании участвовал в международном тренинге «Навыки в области сетевого взаимодействия и коммуникации в науке».
Основная цель курса заключалась в том, чтобы научить молодых людей знаниям и навыкам, необходимым для их интеграции в мир и создания научных сетей.
В ходе визита Фарид Сейфулаев также принял участие в заключительной конференции проекта Sumforest «Координация науки, политики и практики для обеспечения устойчивого лесопользования», состоявшейся в Барселоне, Испания. на конференции Ф.Сейфуллаев выступил с плакатом «Современное состояние каштановых дубовых лесов в Азербайджане».