AMEA Mərkəzi Nəbatat Bağının gənc alimi İspaniyada səfərdə olub
AMEA Mərkəzi Nəbatat Bağının Gənc Alim və Mütəxəsislər şurasının sədri Fərid Seyfullayev  İspaniyanın Castelldefels şəhərində gənc alimlər üçün təkil olunmuş “Elmdə şəbəkələşmə və ünsiyyət bacarıqları” adlı beynəlxalq təlimdə iştirak edib.
Sumforest layihəsi cərçivəsində keçirilən kursun əsas məqsədi gənc alimlərin dünyaya inteqrasiya etməsi və elmi şəbəkələrin yaradılmasında lazım olan bilik və bacarıqların öyrədilməsindən ibarət olub. Kurs zamanı hər bir iştirakçının öz tədqiqat işinə uyğun olaraq hazırladığı poster təlimçilər tərəfindən qiymətləndirilib.
Səfər müddətində Fərid Seyfullayev, həmçinin İspniyanın Barselona şəhərində keçirilən “Meşələrin dayanıqlı inkişafını təmin etmək üçün elm, siyasət və təcrübənin əlaqələndirilməsi” adlı Sumforest layihəsinin final konfransında iştiak edib.  Dünyanin 40 dan çox ölkəsindən 100-ə yaxın mütəxəsisin iştirak etdiyi konfransda F.Seyfullayev “Azərbaycanda şabalıdyarpaq palıd meşələrinin müasir vəziyyəti” adlı posterlə çıxış edib.

Young scientist from the Central Botanical Garden of ANAS visited Spain
Farid Seyfullaev, chairman of the Central Botanical Garden's Young Scholars and Specialists Council, participated in an international training on "Networking and Communication Skills in Science", dedicated to young scholars in Castelldefels, Spain.
The main objective of the Sumforest project is to integrate young scientists into the world and to train the knowledge and skills needed to create scientific networks. During the course, the posters prepared by each participant according to their research work were rated by the trainers.
During the visit, Farid Seyfullaev also attended the final conference of the Sumforest project, "Coordination of Science, Politics and Practice to Ensure Sustainable Forest Management" held in Barcelona, Spain. At the conference attended by about 100 specialists from more than 40 countries, F.Seyfullayev made a poster on the topic "The modern state of chestnut oak forests in Azerbaijan".