Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası “Magistr-2018” müsabiqəsini elan edir
AMEA-nın prezidenti, akademik Akif Əlizadənin müvafiq sərəncamına əsasən, akademiyada “Magistr-2018” müsabiqəsi elan olunur.
Müsabiqənin keçirilməsində əsas məqsəd AMEA-da magistratura təhsilini daha da təkmilləşdirmək, magistrantların elmi nailiyyətlərinin və yaradıcılıq potensialının artırılmasına dəstək vermək, təhsildə, elmdə yüksək nəticələr göstərən, intellekti və bacarığı ilə fərqlənən istedadlı gəncləri həvəsləndirməkdir.
Müsabiqədə AMEA-nın magistraturasında təhsil alan tələbələr iştirak edə bilərlər. Yekunda ən yüksək nəticə göstərmiş üç magistrant mükafatlandırılacaq. Qaliblərin mükafatlandırılması onların hər birinə müvafiq diplom verilməklə aşağıdakı qaydada aparılacaq:
I yer – 1500 manat;
II yer – 1000 manat;
III yer – 500 manat.
Müsabiqədə iştirak etmək üçün magistrantlar Ərizə formasını müəyyən olunmuş qaydada doldurub (ərizələr müvafiq institutun təhsil şöbəsinin rəhbəri və elmi katibi tərəfindən təsdiq olunmalıdır) təhsil aldığı institutun direktorunun müşayiət məktubu ilə birlikdə 2018-ci il aprelin 13-dək AMEA Rəyasət Heyəti aparatının Elm və Təhsil İdarəsinə təqdim etməlidirlər.
İştirakçı ərizələri 12 ölçülü Arial şrifti ilə, 1 intervalla doldurulmalıdır. Uyğun məlumat olmadığı təqdirdə müvafiq bölmə boş saxlanılır. Ərizələr elektron formada (CD və ya DVD)  və kağız üzərində təqdim olunmalıdır.
Ünvan: AZ1143, Bakı ş., H.Cavid pr., 31.
Tel.: (+994 12) 539 20 35, (+994 12) 537 23 97.
Email: [email protected] (elektron məktubda mövzu yerində “Magistr-2018 müsabiqəsi üçün” qeyd olunmalıdır).

В НАНА состоится конкурс «Магистр-2018»
В соответствии с Распоряжением президента Национальной академии наук Азербайджана, академика Акифа Ализаде, в мае-июне текущего года в НАНА будет организован конкурс «Магистр-2018».
Основной целью проведения конкурса является еще большее усовершенствование обучения на ступени магистратуры НАНА, оказание поддержки научным достижениям и повышению творческого потенциала магистрантов, стимулирование талантливой молодежи, показавшей высокие результаты в образовании и научной деятельности, отличающейся своим интеллектом и способностями.
На конкурсе смогут принять участие студенты, обучающиеся на магистратуре НАНА. В итоге будут награждены три магистранта, показавшие наиболее высокие результаты. Каждому из победителей будут вручены диплом и соответствующая денежная премия:
I место – 1500 манат;
II место – 1000 манат;
III место – 500 манат.
Для участия в конкурсе заполненная в установленном порядке форма заявки (заявки должны быть одобрены заведующим отделом и ученым секретарем соответствующего института) должна быть представлена вместе с сопроводительным письмом директора института, в Управление науки и образования Президиума НАНА до 13 апреля 2018 года.
Требования к заполнению заявок: шрифт – Ариал, размер шрифта - 12, интервал – 1. При отсутствии соответствующей информации поля остаются свободными. Заявки должны быть представлены в электронной (CD или DVD) и письменной формах.
Адрес: AZ1143, г.Баку, пр.Г.Джавида, 31.
Тел.: (+994 12) 539 20 35, (+994 12) 537 23 97.
Электронный адрес: amea.magistratura@gmail.com (В строке «Тема» должна быть указана надпись «На конкурс Магистр – 2018»).