Dövlət İmtahan Mərkəzi (DİM) 2018/2019-cu tədris ili üçün ali təhsil müəssisələrinin və Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının magistraturalarına müsabiqənin nəticələrini elan edib.
Müsabiqənin nəticələri mərkəzin internet saytında yerləşdirilib.
Qəbul olunanların siyahısı “Magistr” jurnalının 5-ci sayında dərc olunacaq.
Müsabiqənin nəticələrinə əsasən, ixtisaslaşma seçimində iştirak edən 7293 bakalavrdan 6388-i respublika ali təhsil müəssisələrinin magistraturalarına qəbul olub.
Bundan əlavə, 6 bakalavr idman sahəsi üzrə, 2 bakalavr isə incəsənət sahəsi üzrə beynəlxalq yarışların və müsabiqələrin qalibi olduğu üçün magistratura səviyyəsinin müvafiq ixtisaslarına müsabiqədənkənar qəbul olunub.

Стали известны результаты экзаменов по приему в магистратуру
Государственный экзаменационный центр 23 июня в 16.09 разместил на своем сайте результаты экзамена в магистратуру вузов и НАНА на 2018/2019 учебный год.
Список поступивших лиц будет опубликован в 5-м номере журнала «Магистр».
Согласно результатам конкурса, 6388 из 7293 бакалавров поступили в магистратуру вузов республики. 2257 из поступивших будут получать образование по государственному заказу, 4131 – на платной основе.
6 бакалавров поступили на специальности спортивной сферы, 2 человека – на специальности сферы искусств. Они зачислены вне конкурса, так как являются победителями престижных международных соревнований и конкурсов.