Görkəmli rus şairi Sergey Yeseninin 123-cü ildönümünə həsr olunan ədəbi-musiqili tədbir keçirilib
Oktyabrın 3-də AMEA Dendrologiya İnstitutunda görkəmli rus şairi Sergey Yeseninin anadan olmasının 123-cü ildönümünə həsr olunan ədəbi-musiqili tədbir keçirilib.
Milli Azərbaycan Ədəbiyyatı Muzeyinin təşkilatçılığı ilə baş tutan tədbirdə Rusiyanın ölkəmizdəki səfirliyinin nümayəndələri, “Sergey Yesenin” adına Azərbaycan-Rus Ədəbi Əlaqələri Mərkəzinin əməkdaşları və orta məktəb şagirdləri iştirak ediblər.
Mərasimdə Milli Azərbaycan Ədəbiyyatı Muzeyinin əməkdaşı Nəzakət İbadova görkəmli rus şairi S.Yeseninin zəngin yaradıcılığından, onun Bakı həyatı ilə bağlı tarixi faktlardan söhbət açıb.
Daha sonra tədbirin ədəbi-bədii hissəsində şairin əsərlərindən nümunələr təqdim edilib, onun sözlərinə bəstələnən mahnılar ifa olunub.

Литературно-музыкальное мероприятие, посвященное 123 годовщине выдающегося русского поэта Сергея Есенина
05.10.2018
3 октября в Институте дендрологии НАНА состоялось литературно-музыкальное мероприятие, посвященное 123 годовщине выдающегося русского поэта Сергея Есенина.
В мероприятии, организованном Национальным музеем азербайджанской литературы, приняли участие представители посольства России в нашей стране, сотрудники Российско-азербайджанского центра литературных отношений имени Сергея Есенина и ученики средних школ.
Сотрудник Национального музея азербайджанской литературы Назакет Ибадова рассказала о богатом творчестве выдающегося русского поэта С. Есенина и фактах его жизни в Баку.