Hər həftənin 5-ci günü Akademiya şəhərciyində AMEA-nın əməkdaşları üçün kənd təsərrüfatı və digər ərzaq məhsullarının ənənəvi satış yarmarkası təşkil olunacaq.
Yarmarkada alıcılara müxtəlif ərzaq və kənd təsərrüfatı malları bazardakı qiymətindən 20-30 faiz ucuz təklif edilir.
Azad Həmkarlar İttifaqı və Ərzaq Məhsullarının Tədarükü və Təchizatı Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin təşkil etdiyi yarmarkada yerli fermerlər və məhsul istehsalçıları tərəfindən satışa 30-a yaxın çeşiddə məhsul çıxarılacaq.
Yarmarka süni qiymət artımının qarşısının alınması, eləcə də AMEA əməkdaşlarının çoxçeşidli ərzaq məhsullarına olan tələbatını ödəmək məqsədi daşıyır.

Для сотрудников НАНА организована продовольственная и сельскохозяйственная ярмарка
При совместной организационной поддержке Объединенного профсоюзного комитета НАНА и Открытого Акционерного Общества «Снабжение и поставка продовольственных продуктов» в Академгородке организована продовольственная и сельскохозяйственная ярмарка для сотрудников НАНА. Со стороны местных фермеров и производителей покупателям предлагаются различные виды продовольственной и сельскохозяйственной продукции 30 наименований.
Целью является предотвращение искусственного повышения цен, ярмарка проводится каждую пятницу, а цены там ниже на 20-30% цен базара.