“Marie Sklodowska-Curie” proqramı çərçivəsində təcrübəli tədqiqatçılar üçün qrant müsabiqəsi elan edilir. Müsabiqənin qalibi olmuş şəxslər “Universite Sorbonne Paris Cite” universitetində tədqiqat aparmaq imkanı əldə edəcəklər.
“Marie Sklodowska-Curie” fərdi tədqiqatçılara onların elmi bilik və bacarıqlarını şaxələndirməyə və genişləndirməyə imkan verən qrant müsabiqələri təqdim edir. Qrantlar fərdi tədqiqatçıların iki illik əmək haqqını, tədqiqat xərclərini və tədqiqatların aparılacağı təşkilatda ümumi xərcləri əhatə edir.
Qrantlara müraciət etmək üçün forma doldurulmalı və 20 fevral 2019-cu il tarixinədək [email protected] ünvanına göndərilməlidir.

Объявляется грант-конкурс «Marie Sklodowska-Curie»
В рамках программы “Marie Sklodowska-Curie” объявляется грант-конкурс для опытных исследователей. Победители конкурса получат возможность ведения научной работы в университете “Universite Sorbonne Paris Cite”.
Программа предоставляет отдельным ученым конкурсы, позволяющие им разнообразить и расширить свои научные знания и навыки. Гранты покрывают двухлетнюю зарплату отдельных исследователей, расходы на работы и общие расходы организации, в которой будет проводиться научная работа.
Форма заявки должна быть заполнена и отправлена по адресу [email protected] до 20 февраля 2019 года.