AMEA-nın Biofizika İnstitutu Elmi-Tədqiqat Hematologiya və Transfuziologiya İnstitutu ilə əməkdaşlıq edəcək
19.02.2019
AMEA Biofizika İnstitutu ilə Səhiyyə Nazirliyinin B.Ə.Eyvazov adına Elmi-Tədqiqat Hematologiya və Transfuziologiya İnstitutu arasında elmi əməkdaşlıq haqqında müqavilə imzalanıb.
3 illik müqavilənin məqsədi qarşılıqlı fəaliyyətin təşkili, müştərək elmi tədqiqatların aparılması, məlumat mübadiləsinin genişləndirilməsidir.
Sənədi institutun Ekoloji biofizika laboratoriyasının rəhbəri, professor Tokay Hüseynov və Elmi-Tədqiqat Hematologiya və Transfuziologiya İnstitutunun Hemopoezin patologiyası bölməsinin rəhbəri Çingiz Əsədov imzalayıblar.

Institute of Biophysics of ANAS to cooperate with Scientific Research Institute of Hematology and Blood Transfusion
19.02.2019
ANAS Institute of Biophysics of ANAS and the Scientific Research Institute of Hematology and Blood Transfusion of the AR Ministry of Health signed an agreement on scientific cooperation.
The 3 year contract is aimed at organizing mutual activities, conducting joint research and expanding information exchange.
The document was signed by head of the Ecological Biophysics Laboratory of the Institute, Professor Tokay Huseynov and head of the Department of Hemopoiesis Pathology of Scientific Research Institute of Hematology and Blood Transfusion Chingiz Asadov.