AMEA və İtaliya Milli Tədqiqat Şurası birgə müsabiqə elan edir
AMEA və İtaliya Milli Tədqiqat Şurası (CNR) arasında imzalanmış Elmi Əməkdaşlıq Sazişi üzrə Müştərək Proqram çərçivəsində 2020-2021-ci illər üçün müsabiqə elan edilir.
Layihələr İtaliya Milli Tədqiqat Şurasının müvafiq elmi təşkilatlarından olan alimlər-lə birlikdə ingilis dilində hazırlanmalıdır. AMEA və CNR tərəfindən birgə seçilmiş layihələr üçün ayrılmış maliyyə vəsaiti layihə çərçivəsində İtaliyaya səfər xərclərinin ödənilməsinə sərf ediləcək.
Layihə təklifləri 12 aprel-28 iyun 2019-cu il tarixlərində AMEA Rəyasət Heyəti aparatının Beynəlxalq əlaqələr idarəsi tərəfindən qəbul olunur.
İtaliya tərəfindən iştirak edə biləcək elmi müəssisələr haqqında məlumatı  https://www.cnr.it/en/institutes linkindən əldə etmək mümkündür.
CNR tərəfdən əlaqələndirici şəxs Antonella Guididir (CNR - Office for European and International Relations, [email protected], +39 06 49933977).

Объявляется совместный конкурс НАН Азербайджана и Национального исследовательского совета Италии
В рамках Совместной программы Соглашения о научном сотрудничестве, подписанном между НАНА и Национальным исследовательским советом (CNR) Италии объявляется конкурс на 2020-2021 года.
Проекты должны быть разработаны на английском языке совместно с учеными из соответствующих организаций Национального исследовательского совета Италии. Средства, выделенные для проектов, выбранных НАНА и CNR, будут использованы для покрытия расходов на поездки в Италию в рамках проекта.
Проекты принимаются Управлением международных связей Президиума НАНА с 12 апреля по 28 июня 2019 года.
Информацию о научных учреждениях, участвующих со стороны Италии, можно получить по ссылке: (https://www.cnr.it/en/institutes).