Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası və İtaliya Milli Tədqiqat Şurası birgə müsabiqə elan edir
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası (AMEA) və İtaliya Milli Tədqiqat Şurası (CNR) arasında imzalanmış Elmi Əməkdaşlıq Sazişi üzrə Müştərək Proqram çərçivəsində 2020-2021-ci illər üçün müsabiqə elan edilir.
Layihələr İtaliya Milli Tədqiqat Şurasının müvafiq elmi təşkilatlarından olan alimlərlə birlikdə ingilis dilində hazırlanmalıdır. AMEA və CNR tərəfindən birgə seçilmiş layihələr üçün ayrılmış maliyyə vəsaiti layihə çərçivəsində İtaliyaya səfər xərclərinin ödənilməsinə sərf ediləcəkdir.
İtaliya tərəfindən iştirak edə biləcək elmi müəssisələr haqqında məlumatı aşağıda göstərilən linkdən əldə etmək mümkündür: https://www.cnr.it/en/institutes Research institutes | Consiglio Nazionale delle Ricerche www.cnr.it
CNR tərəfdən əlaqələndirici şəxs:
Antonella Guidi
CNR- Office for European and International Relations
[email protected]
+39 06 49933977
Layihə təklifləri üçün ərizə forması
http://bei.science.gov.az/uploads/Layihalar/Application_Form_CNR_2019.pdf
yüklənə bilər.
Layihə təklifləri 12 aprel 2019-cu il tarixindən 28 iyun 2019-cu il tarixinə qədər AMEA Rəyasət Heyəti aparatının Beynəlxalq əlaqələr idarəsi tərəfindən qəbul edilir

В рамках Совместной программы Соглашения о научном сотрудничестве, подписанном между Национальной академией наук Азербайджана (НАНА) и Национальным исследовательским советом (CNR) Италии объявляется конкурс на 2020-2021 года.
Проекты должны быть подготовлены на английском языке вместе с учеными из соответствующих исследовательских организаций Национального исследовательского совета Италии. Средства, выделенные для проектов, выбранных НАНА и CNR, будут использованы для покрытия расходов на поездки в Италию в рамках проекта.
Проектные предложения принимаются Управлением международных связей Президиума НАНА с 12 апреля по 28 июня 2019 года.
Информацию о научных учреждениях итальянской стороны можно получить по ссылке https://www.cnr.it/en/institutes