Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası və İtaliya Milli Tədqiqat Şurası birgə müsabiqə elan edir
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası (AMEA) və İtaliya Milli Tədqiqat Şurası (CNR) arasında imzalanmış Elmi Əməkdaşlıq Sazişi üzrə Müştərək Proqram çərçivəsində 2020-2021-ci illər üçün müsabiqə elan edilir.
Layihələr İtaliya Milli Tədqiqat Şurasının müvafiq elmi təşkilatlarından olan alimlərlə birlikdə ingilis dilində hazırlanmalıdır. AMEA və CNR tərəfindən birgə seçilmiş layihələr üçün ayrılmış maliyyə vəsaiti layihə çərçivəsində İtaliyaya səfər xərclərinin ödənilməsinə sərf ediləcəkdir.
İtaliya tərəfindən iştirak edə biləcək elmi müəssisələr haqqında məlumatı aşağıda göstərilən linkdən əldə etmək mümkündür: https://www.cnr.it/en/institutes Research institutes | Consiglio Nazionale delle Ricerche www.cnr.it
CNR tərəfdən əlaqələndirici şəxs:
Antonella Guidi
CNR- Office for European and International Relations
[email protected]
+39 06 49933977
Layihə təklifləri üçün ərizə forması
http://bei.science.gov.az/uploads/Layihalar/Application_Form_CNR_2019.pdf
yüklənə bilər.
Layihə təklifləri 12 aprel 2019-cu il tarixindən 28 iyun 2019-cu il tarixinə qədər AMEA Rəyasət Heyəti aparatının Beynəlxalq əlaqələr idarəsi tərəfindən qəbul edilir

Azerbaijan National Academy of Sciences (ANAS) and National Research Council of Italy (CNR) launched call for project proposals for 2020-2021 in the framework of the Joint Program under the Agreement on Scientific Cooperation.
Projects must be prepared in English jointly with researchers of relevant scientific organizations of CNR.
Financial support for the projects selected jointly by ANAS and CNR will cover travel and living expenses to Italy.
Information about the scientific institutions from Italian side can be found through https://www.cnr.it/en/institutes Research institutes | Consiglio Nazionale delle Ricerche www.cnr.it
Contact person from CNR:
Antonella Guidi
CNR- Office for European and International Relations
+39 06 49933977
Project proposal Application form can be downloaded from
http://bei.science.gov.az/uploads/Layihalar/Application_Form_CNR_2019.pdf
The project proposals must be submitted to the Department of International Relations of the Presidium of ANAS from 12th of April, 2019 to 28th June 2019.