İsveçin Göteborq şəhərində Beynəlxalq Herontologiya və Heriatriya Assosiasiyasının IX konqresi keçirilib.
Tədbir fundamental herontologiya, heriatrik praktika, qocalmanın demoqrafik aspektləri, ahıllara tibbi-sosial yardım, onların sosial vəziyyəti və cəmiyyətdəki roluna həsr olunub.
Beynəlxalq Herontologiya və Heriatriya Assosiasiyası Prezidentinin dəvəti ilə konqresin işində AMEA-nın akademik Abdulla Qarayev adına Fiziologiya İnstitutunun direktoru, b.ü.e.d. Ulduz Həşimova da iştirak edib.
U.Həşimova, həmçinin Azərbaycan Herontoloqlar Cəmiyyətinin sədri kimi Beynəlxalq Assosiyasiyanın rəhbərliyinin və İcrayə Komitəsinin yeni müddətə seçkilərinə də qatılıb.

The 9th Congress of the International Association of Gerontology and Geriatrics was held in Gothenburg, Sweden.
The event is dedicated to fundamental gerontology, geriatric practice, demographic aspects of aging, medical and social assistance to the elderly, their social status and their role in society.
At the invitation of the President of the International Gerontology and Geriatrics Association, the director of the Institute of Physiology named after academician Abdulla Garayev, Doctor of Biological Sciences, Ulduz Hashimova also participated.
U.Hashimova also participated in the new term elections of the leadership of the International Association and the Executive Committee, as Chairman of the Society of Gerontologists of Azerbaijan.