AMEA Botanika İnstitutunda 11 may 2019-ci il tarixində II kurs magistrantlarının dissertasiya işlərinin müdafiəsi keçirilib.
İclası İnstitutun direktoru, akademik Validə Əlizadə açaraq tədbirin gündəliyi barədə iştirakçılara məlumat verib. İnstitutun magistrlik dissertasiyalarının müdafiəsi üzrə ixtisaslaşmış elmi şurnın elmi katibi b.ü.f.d., dosent Rəşad Səlimov magistrantlar və onların dissertasiya mövzuları barədə məlumat verib. Müdafiədə Botanika ixtisası üzrə 5 magistrant öz dissertasiya işini müzakirəyə təqdim edib.
Hər bir iddiaçı elmi müzakirə şəraitində şura üzvlərinin suallarını cavablandırıb. Komissiyanın ümumi rəyi əsasında təqdim olunan dissertasiyalar müsbət qiymətləndirilib və magistrantlara müvafiq ixtisas üzrə magistr dərəcəsinin verilməsinə dair qərar qəbul edildi.

On May 11, 2019 the Institute of Botany of ANAS held defense of theses for the II year master's students.
Academician Valida Alizade, director of the Institute of Botany of ANAS opened the meeting and informed the participants about the agenda. Dr. Rashad Salimov, Scientific Secretary of the Scientific Council of the Institute specialized on the defense of master's theses gave information about the master’s students and their thesis works. Thesis works of five master’s students were presented 5 for the discussion.
Each of the applicants answered the questions of the council members in a scientific discussion. Based on the Commission's general opinion, the presented theses were positively evaluated and a decision was made for awarding master's degree to the master’s students on relevant specialties.