Rəyasət Heyətinin bu gün keçirilən iclasında “AMEA-nın professoru” adı üzrə namizəd seçilmiş şəxslərlə bağlı AMEA-nın müvafiq elmi bölmələrinin vəsatətinə əsasən gizli səsvermə keçirilib. Seçkidə Rəyasət Heyətinin üzvləri iştirak ediblər və nəticələrə əsasən 13 nəfər AMEA-nın professoru seçilib.
Qeyd edək ki, “AMEA-nın professoru” adını almaq üçün elan olunan müsabiqədə iştirak üçün respublikanın elmi və ali təhsil müəssisələri tərəfindən 24 elmlər doktorunun namizədliyi irəli sürülüb. Namizədlərin müəyyən olunması üçün AMEA-nın müvafiq elmi bölmələrinin ümumi yığıncaqlarında seçkilər keçirilib və gizli səsvermə yolu ilə seçilmiş namizədlər Rəyasət Heyətinə təqdim edilib.

Today a secret ballot was held on the candidates nominated for the title of "Professor of ANAS" according to the relevant scientific divisions of ANAS. Members of Presidium took part in the election and 13 people were elected as professors of ANAS.
It should be noted that the candidacy of 24 doctors of science was put forward by the scientific and higher educational institutions of the republic to participate in the competition, named for the "professor of ANAS". Elections were held at the general meetings of the relevant scientific divisions of the ANAS.