Gənc alim və mütəxəssislərin ikinci beynəlxalq elmi konfransı keçiriləcək
3-6 mart 2020-ci tarixlərində Bakıda AMEA-nın Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının təşkilatçılığı ilə “Fundamental və tətbiqi elmlərin (təbiət elmləri) müasir problemlərinin həllində multidissiplinar yanaşmalar” mövzusunda II beynəlxalq elmi konfrans keçiriləcək.
AMEA-nın və Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Şirkətinin Elm Fondunun maliyyə dəstəyi ilə keçiriləcək tədbirdə gənc tədqiqatçıların elmi nəticələrinin təqdimatı nəzərdə tutulur.
Konfransda altı panel - "İntellektual sistemlər və texnologiyalar", "Molekulyar biotexnologiya və gen mühəndisliyi", "Riyaziyyatın nəzəri və tətbiqi problemləri", "Nanotexnologiya və materialşünaslıq", "Tətbiqi kristollaqrafiya və yeni materiallar" və "Xəzər dənizinin elmi və nəzəri multidissiplinar problemləri" üzrə müzakirələr aparılacaq. Bundan əlavə, orta məktəblərdə araşdırma aparan məktəblilər  üçün “Elmdə ilk addımlar” mövzusunda panel təşkil olunacaq.
Konfransda iştirak etmək istəyən gənc tədqiqatçılar (40 yaşadək) və orta məktəb şagirdləri tezislərini 1 fevral 2020-ci il tarixinədək burada qeydiyyatdan keçərək göndərə bilərlər.

Conference on “Multidisciplinary approaches to solving modern problems of fundamental and applied sciences” to be held
06.11.2019
Baku will host the II International Scientific Conference on "Multidisciplinary approaches to solving modern problems of fundamental and applied sciences (Natural Sciences)" organized by ANAS Council of Young Scientists and Specialists on March 3-6, 2020.
At the event, which will be held with the financial support for ANAS and SOCAR “Science Foundation”, the scientific results of young researchers will be presented.
At the conference the following topics will be discussed - “Intelligent Systems and Technologies”, “Molecular Biotechnology and Genetic Engineering”, “Theoretical and Applied Problems of Mathematics”, “Nanotechnology and Materials Science”, “Applied Crystallography and New Materials” and “Scientific and Theoretical Multidisciplinary Problems” of the Caspian Sea”. A session on “First Steps in Science” will be organized for students of secondary schools.
Young researchers (up to 40 years old) and secondary school students, wishing to attend in conference can submit their abstracts and complete registration till February 1, 2020.