"Ulu öndər Heydər Əliyev: Keçmişimizin memarı, gələcəyimizin qarantı" mövzusunda elmi-praktik konfrans keçiriləcək
06.12.2019
Dekabrın 11-də saat 15:00-da AMEA-nın Əsas binasında ümummilli lider Heydər Əliyevin anım günü ilə bağlı "Ulu öndər Heydər Əliyev: Keçmişimizin memarı, gələcəyimizin qarantı" mövzusunda elmi-praktik konfrans keçiriləcək.
AMEA-nın Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurası tərəfindən təşkil olunacaq tədbirdə “Heydər Əliyev və Yeni Azərbaycan Partiyası”, “Müstəqil Azərbaycan dövlətçiliyinin qurulmasında Heydər Əliyevin rolu”, “Heydər Əliyev və Azərbaycan mədəniyyətinin yeni intibahı”, “Azərbaycan: Qafqazın lider dövləti” mövzusunda məruzələr dinləniləcək.

Состоится научно-практическая конференция «Общенациональный лидер Гейдар Алиев: архитектор нашего прошлого, гарант нашего будущего»
06.12.2019
11 декабря в 15:00 в Главном здании НАНА состоится научно-практическая конференция «Общенациональный лидер Гейдар Алиев: архитектор нашего прошлого, гарант нашего будущего», посвященная дню памяти общенационального лидера Гейдара Алиева.
В организованном Советом молодых ученых и специалистов НАНА мероприятии будут заслушаны доклады «Гейдар Алиев и партия «Новый Азербайджан», «Роль Гейдара Алиева в становлении независимой азербайджанской государственности», «Гейдар Алиев и новое возрождение азербайджанской культуры», «Азербайджан: ведущее государство Кавказа».