AMEA 2019-cu il üçün doktoranturaya və dissertanturaya qəbul elan edir
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 4 dekabr 2019-cu il tarixli, 737s nömrəli sərəncamı ilə təsdiq olunmuş Azərbaycan Respublıkasının ali təhsil müəssisələrinin, elmi müəssisə və təşkilatların 2019-cu il üçün doktorant və dissertant hazırlığı üzrə qəbul Planına əsasən 2019-cu il üçün fəlsəfə doktoru və elmlər doktoru hazırlığı üzrə doktoranturaya və dissertanturaya qəbul elan edir.
Fəlsəfə doktoru və elmlər doktoru hazırlığı üzrə doktoranturaya və dissertanturaya sənədlər 10-28 dekabr 2019-cu il tarixlərində hər gün (şənbə, bazar və bayram günləri istisna olmaqla) saat 10:00-dan 17:00-dək qəbul ediləcək.
- xarici dil bilikləri üzrə beynəlxalq sertifikat (əgər varsa);
Əlavə məlumat üçün AMEA-nın Elm və Təhsil Baş İdarəsinin Doktorantura şöbəsinə müraciət etmək olar.
Əlaqə telefonları: (+994 12) 539 30 60, 492 84 48,
Xarici dildən imtahanlar müəyyən olunmuş proqram əsasında (proqramı buradan yükləyə bilərsiniz) Dövlət İmtahan Mərkəzi tərəfindən 10-15 yanvar 2020-ci il tarixlərində keçirilməsi planlaşdırılır.

НАНА объявляет прием в докторантуру и диссертантуру на 2019 учебный год
Национальная академия наук Азербайджана объявляет прием в докторантуру и диссертантуру по подготовке докторов философии и докторов наук на 2019 учебный год в соответствии с утвержденным распоряжением Кабинета Министров Азербайджанской Республики от 4 декабря 2019 года №737s Планом приема высших учебных заведений, научных учреждений и организаций Азербайджанской Республики по подготовке докторантов и диссертантов на 2019 год.
Документы для докторантуры и диссертантуры по подготовке докторов философии и докторов наук будут приниматься ежедневно с 10 по 28 декабря 2019 года с 10:00 до 17:00 (кроме субботы, воскресенья и праздничных дней).
- Международный сертификат (если есть) на знание иностранных языков;
Дополнительную информацию можно получить в Отделе докторантуры Главного управления науки и образования НАНА.
E-mail: etbi@science.az
Экзамены по иностранному языку в Государственном экзаменационном центре запланированы на 10-15 января 2020 года.