Mərkəzi Nəbatat Bağında “Ekoloji problemlər gənclərin gözü ilə” adlı sərgi keçirilib
Gənclər və İdman Nazirliyinin və AMEA Mərkəzi Nəbatat Bağının birgə təşəbbüsü ilə dekabrın 10-da “Ekoloji problemlər gənclərin gözü ilə” adlı sərgi təşkil olunub.
Mərkəzi Nəbatat Bağında keçirilən sərginin məqsədi gənclərin ekoloji sahəyə marağının artırılması və bu mövzuda maarifləndirilməsi, onların yaradıcılıq potensiallarının dəstəklənməsi, sosial təşəbbüskarlıqlarının stimullaşdırılmasıdır.
Sərgidə 14-29 yaşlı gənclərin dəzgah rəngkarlığı, xəttatlıq, keramika, rəngkarlıq, ebru sənəti, qrafika, qravüra, landşaft dizaynı, batika, vitraj, qravüra üzrə ekoloji mövzuda əl işlərinin nümayişi, eləcə də gənclərin iştirakı ilə eko-tamaşa, eko-viktorinalar baş tutub.

10 декабря Министерство молодежи и спорта и Центральный ботанический сад НАНА организовали выставку «Экологические проблемы глазами молодежи».
Цель выставки в Центральном ботаническом саду - повышение интереса молодежи к окружающей среде, их просвещение в этой области, поддержка творческого потенциала и стимулирование социальной инициативы.
На выставке демонстрировались ручные работы молодежи в возрасте от 14 до 29 лет по каллиграфии, керамике, живописи, мраморному искусству, графике, гравюре, ландшафтному дизайну.