Mərkəzi Nəbatat Bağında “Ekoloji problemlər gənclərin gözü ilə” adlı sərgi keçirilib
Gənclər və İdman Nazirliyinin və AMEA Mərkəzi Nəbatat Bağının birgə təşəbbüsü ilə dekabrın 10-da “Ekoloji problemlər gənclərin gözü ilə” adlı sərgi təşkil olunub.
Mərkəzi Nəbatat Bağında keçirilən sərginin məqsədi gənclərin ekoloji sahəyə marağının artırılması və bu mövzuda maarifləndirilməsi, onların yaradıcılıq potensiallarının dəstəklənməsi, sosial təşəbbüskarlıqlarının stimullaşdırılmasıdır.
Sərgidə 14-29 yaşlı gənclərin dəzgah rəngkarlığı, xəttatlıq, keramika, rəngkarlıq, ebru sənəti, qrafika, qravüra, landşaft dizaynı, batika, vitraj, qravüra üzrə ekoloji mövzuda əl işlərinin nümayişi, eləcə də gənclərin iştirakı ilə eko-tamaşa, eko-viktorinalar baş tutub.

An exhibition titled “Environmental problems through the eyes of Youth” was organized by the Ministry of Youth and Sports and Central Botanical Garden of ANAS, December 10.
The purpose of the exhibition at the Central Botanical Garden is to increase the interest of young people in the environmental field and enlighten them on this topic, underpin their creative capacity and boost their social initiatives.
Demonstration of handmades on easel painting of young people aged 14-29, calligraphy, ceramics, painting, marbling art, graphics, engraving, landscape design, batic, stained-glass, including eco-quizzes and eco-plays were held during the exhibition.