AMEA Rəyasət Heyətinin 16 oktyabr 2019-cu il tarixli qərarı ilə “Azərbaycan Respublikasının Qırmızı Kitabı”nın III nəşrinin redaksiya heyətinin tərkibi təsdiq edilib. Ötən müddət ərzində AMEA Rəyasət Heyətinin tərkibində bir sıra dəyişikliklərin baş verməsi redaksiya heyətinin tərkibinin də yenilənməsinə zərurət yaradıb.
Akademiyanın Biologiya və Tibb Elmləri Bölməsinin vəsatətinə əsasən, nəşrin III cildinin hazırlanması, bu işin icrasında Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının üzərinə düşən elmi-təşkilati, texniki və s. məsələlərin vaxtında və səmərəli həll edilməsi məqsədilə kitabın AMEA üzrə redaksiya heyətinin yeni tərkibi təsdiq edilib.
Qeyd edək ki, yenilənmiş redaksiya heyəti tərəfindən “Azərbaycan Respublikası Qırmızı Kitabı”nın III nəşri üzrə 2019-2023-cü illəri əhatə edən iş proqramının hazırlanması nəzərdə tutulur.

By the decision of the Presidium of ANAS on October 16, 2019, the editorial board of the third edition of the Red Book of the Republic of Azerbaijan was approved. A number of changes in the composition of the ANAS Presidium over the past period necessitated an update of the editorial board.
By the petition of Division of Biological and Medical Sciences of the Academy, timely and efficiently solution of the scientific, organizational and technical issues of the preparation of the third volume of the publication, a new composition of the editorial board of the book was approved by ANAS.
Noted that, updated editorial board plans to develop a work program for 2019-2023 for the third edition of the Red Book of the Republic of Azerbaijan.