AMEA Rəyasət Heyətinin 16 oktyabr 2019-cu il tarixli qərarı ilə “Azərbaycan Respublikasının Qırmızı Kitabı”nın III nəşrinin redaksiya heyətinin tərkibi təsdiq edilib. Ötən müddət ərzində AMEA Rəyasət Heyətinin tərkibində bir sıra dəyişikliklərin baş verməsi redaksiya heyətinin tərkibinin də yenilənməsinə zərurət yaradıb.
Akademiyanın Biologiya və Tibb Elmləri Bölməsinin vəsatətinə əsasən, nəşrin III cildinin hazırlanması, bu işin icrasında Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının üzərinə düşən elmi-təşkilati, texniki və s. məsələlərin vaxtında və səmərəli həll edilməsi məqsədilə kitabın AMEA üzrə redaksiya heyətinin yeni tərkibi təsdiq edilib.
Qeyd edək ki, yenilənmiş redaksiya heyəti tərəfindən “Azərbaycan Respublikası Qırmızı Kitabı”nın III nəşri üzrə 2019-2023-cü illəri əhatə edən iş proqramının hazırlanması nəzərdə tutulur.

Утвержден новый состав третьего издания «Красной книги Азербайджанской Республики»
Решением Президиума НАНА от 16 октября 2019 года была утверждена редколлегия третьего издания «Красной книги Азербайджанской Республики». Ряд изменений в составе Президиума НАНА за прошедший период вызвал необходимость обновления редакционной коллегии.
По ходатайству Отделения биологических и медицинских наук Академии, в целях своевременного и эффективного решения научно-организационных и технических вопросов подготовки третьего тома издания утвержден новый по НАНА состав редколлегии книги.
Отметим, что обновленной редакционной коллегией планируется разрабка рабочей программы на 2019-2023 годы для третьего издания «Красной книги Азербайджанской Республики».