2020-ci ilin ilk 3 ayı ərzində magistratura və doktoranturaya qəbul imtahanlarının vaxtı açıqlanıb
2020-ci ilin ilk 3 ayı ərzində Dövlət İmtahan Mərkəzi tərəfindən keçirilməsi nəzərdə tutulan magistratura və doktoranturaya qəbul imtahanları, eləcə də sınaq imtahanlarının tarixləri müəyyən olunub.
Belə ki, yanvarın 26-da doktorantura və dissertanturaya qəbul olmaq istəyən şəxslər üçün xarici dil üzrə imtahan keçiriləcək. Fevralın 2-də magistraturaya qəbul olmaq istəyənlər üçün kağız daşıyıcılar vasitəsilə sınaq imtahanı keçiriləcək.
Ali təhsil müəssisələrinin və AMEA-nın magistraturalarına qəbul imtahanının isə fevralın 23-də keçirilməsi nəzərdə tutulur.

Announced the date of entrance examinations for master's and doctoral studies
The dates of entrance examinations for master's and doctoral studies, as well as test exams, which will be conducted by the State Examination Center in the first three months of 2020, were announced.
On January 26, a foreign language exam will be held for those wishing to enroll in doctoranture and dissertanture. A test exam in paper will be carried out for applicants for admission to the master studies on February 2.
Entrance examinations to the master studies of higher educational institutions and ANAS should be held on February 23.