“Gənc tədqiqatçı” jurnalı Ali Attestasiya Komissiyasının yenilənmiş elmi nəşrlər siyahısına daxil edilib
AMEA-nın Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının “Gənc tədqiqatçı” jurnalı yenidən Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyası tərəfindən pedaqogika istisna olmaqla, bütün sahələr üzrə elmi məqalələrin dərc olunması tövsiyə edilən dövri nəşrlərin siyahısına salınıb.
Qeyd edək ki, "Gənc tədqiqatçı" jurnalı 2015-ci ildən nəşr olunur. Burada AMEA və digər ali təhsil müəssislərində, eləcə də idarə və təşkilatlarda elmin bütün bölmələri üzrə gənc alimlərin fundamental və tətbiqi elmi tədqiqatlarının mühüm nəticələrini ehtiva edən məqalələr oxuculara təqdim olunur.
Jurnal 2017-ci ildən Azərbaycan Respublikasında dissertasiyaların əsas nəticələrinin dərc olunması tövsiyə edilən dövri elmi nəşrlərin siyahısında yer alıb.

Журнал «Молодой исследователь» Совета молодых ученых и специалистов НАНА вновь включен в список периодических изданий, рекомендованных Высшей аттестационной комиссией при Президенте Азербайджанской Республики для публикации научных статей во всех областях, кроме педагогики.
Отметим, что журнал «Молодой исследователь» издается с 2015 года. Здесь представлены статьи, которые содержат важные результаты фундаментальных и прикладных научных исследований молодых ученых по всем отраслям науки в НАНА и других высших учебных заведениях, а также в управдениях и организациях.
Журнал был включен в список периодических научных публикаций, рекомендованных для публикации основных результатов диссертаций в Азербайджанской Республике с 2017 года.