“Gənc tədqiqatçı” jurnalı Ali Attestasiya Komissiyasının yenilənmiş elmi nəşrlər siyahısına daxil edilib
AMEA-nın Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının “Gənc tədqiqatçı” jurnalı yenidən Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyası tərəfindən pedaqogika istisna olmaqla, bütün sahələr üzrə elmi məqalələrin dərc olunması tövsiyə edilən dövri nəşrlərin siyahısına salınıb.
Qeyd edək ki, "Gənc tədqiqatçı" jurnalı 2015-ci ildən nəşr olunur. Burada AMEA və digər ali təhsil müəssislərində, eləcə də idarə və təşkilatlarda elmin bütün bölmələri üzrə gənc alimlərin fundamental və tətbiqi elmi tədqiqatlarının mühüm nəticələrini ehtiva edən məqalələr oxuculara təqdim olunur.
Jurnal 2017-ci ildən Azərbaycan Respublikasında dissertasiyaların əsas nəticələrinin dərc olunması tövsiyə edilən dövri elmi nəşrlərin siyahısında yer alıb.

"Young Researcher" journal included in the updated scientific publications of the Higher Attestation Commission
11.02.2020
The journal "Young Researcher" of the Council of Young Scientists and Specialists of ANAS has again included in the list of periodicals recommended by the Higher Attestation Commission under the President of the Republic of Azerbaijan to publish scientific articles in all fields, except for pedagogy.
Note that the “Young Scientist” journal has been published since 2015. Here, the articles are presented to readers, which contain important results of fundamental and applied scientific research of young scientists in all branches of science in ANAS and other universities, as well as in departments and organizations.
The journal has been included in the list of periodical scientific publications recommended to publish the main results of dissertations in the Republic of Azerbaijan since 2017.