AMEA-nın prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyevin 31 yanvar 2020-ci il tarixli sərəncamına əsasən, akademiyanın II kurs magistrantları təhsil proqramının əsas tərkib hissəsi olan elmi-tədqiqat təcrübəsinə başlayıblar.
Təcrübə müddətində magistrantlar elmi-tədqiqat işlərinin yerinə yetirilməsinin əsas yolları, dissertasiya işi üçün eksperimental xarakterli materialların toplanması, elmi-analitik informasiyalarla işləmək və eksperimental təcrübələrin aparılması istiqamətində praktiki biliklər əldə edirlər.
Elmi-tədqiqat təcrübəsində 19 ixtisas, 48 ixtisaslaşma üzrə 67 magistrant iştirak edir. Daha sonra isə magistrantlar elmi-pedaqoji təcrübə keçəcəklər.

ANAS undergraduates hold probation
According to the decree of the President of ANAS, academician Ramiz Mehdiyev dated January 31, 2020, second-year undergraduates of the Academy began research probation, which is the main component of the educational program.
During the practice, undergraduates gain practical knowledge about the main methods of conducting research, collecting experimental materials for dissertation work, working with scientific and analytical information, and conducting experimental tests.
67 graduate students in 19 specialties, 48 specializations take part in research probation. Then undergraduates are going to go through scientific and pedagogical practice.