Azərbaycanlı gənc alimlər belaruslu həmkarları ilə əməkdaşlıq edəcəklər
AMEA-nın Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurası ilə Belarus Elmlər Akademiyasının Gənc Alimlər Şurası arasında elmi-texniki əməkdaşlıq müqaviləsi imzalanıb.
Sənədi şuranın sədri, f.ü.f.d., dos. Famin Salmanov və Belarus EA-nın Gənc Alimlər Şurasının sədr müavini Stanislav Yuretski imzalayıblar.
Müqvilədə gələcəkdə iki qurum arasında elmin bütün istiqamətləri üzrə əlaqələri genişləndirmək, gənc alim və mütəxəssislərin qarşılıqlı təcrübə mübadilələrini təşkil etmək, birgə beynəlxalq səviyyəli tədbirlər keçirmək və digər məsələlər nəzərdə tutulub.

Молодые азербайджанские ученые будут сотрудничать с белорусскими коллегами
Соглашение о научно-техническом сотрудничестве подписано между Советом молодых ученых и специалистов НАНА и Советом молодых ученых Национальной академии наук Беларуси.
Документ был подписан председателем совета, доктором философии по физико-математическим наукам Фамином Салмановым и заместителем председателя Совета молодых ученых Национальной академии наук Беларуси Станиславом Юрецкий.
Соглашение предусматривает дальнейшее расширение и укрепление связей между двумя структурами во всех областях науки, организацию взаимного обмена молодыми учеными и специалистами, совместные международные мероприятия и др.