Azərbaycanlı gənc alimlər belaruslu həmkarları ilə əməkdaşlıq edəcəklər
AMEA-nın Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurası ilə Belarus Elmlər Akademiyasının Gənc Alimlər Şurası arasında elmi-texniki əməkdaşlıq müqaviləsi imzalanıb.
Sənədi şuranın sədri, f.ü.f.d., dos. Famin Salmanov və Belarus EA-nın Gənc Alimlər Şurasının sədr müavini Stanislav Yuretski imzalayıblar.
Müqvilədə gələcəkdə iki qurum arasında elmin bütün istiqamətləri üzrə əlaqələri genişləndirmək, gənc alim və mütəxəssislərin qarşılıqlı təcrübə mübadilələrini təşkil etmək, birgə beynəlxalq səviyyəli tədbirlər keçirmək və digər məsələlər nəzərdə tutulub.

An agreement on scientific and technical cooperation was signed between the Council of Young Scientists and Specialists of ANAS and the Council of Young Scientists of the Belarusian Academy of Sciences.
Document has been signed by Chairman of the Council PhD, Assoc. Prof. Famin Salmanov and Stanislav Yuretski, Deputy Chairman of the Council of Young Scientists of the Belarusian Academy of Sciences.
The agreement envisages further expansion of ties between the two institutions in all areas of science, the exchange of young scientists and experts, joint international events and other issues.