AMEA-nın Genetik Ehtiyatlar İnstitutunun Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının sədri, müəssisənin Biotexnologiya şöbəsinin kiçik elmi işçisi Aytac Nəbiyeva Böyük Britaniyanın nüfuzlu Birminhem Universitetinin “İnsan genetikası” ixtisası üzrə doktorantura pilləsinə qəbul olub.
A.Nəbiyeva “2019-2023-cü illər üçün Azərbaycan Respublikasında ali təhsil sisteminin beynəlxalq rəqabətliliyinin artırılması üzrə Dövlət Proqramı” çərçivəsində keçirilən müsabiqədə iştirak edərək təqaüd haqqı qazanıb.
Qeyd edək ki, Birminhem Universiteti dünyanın ən yaxşı 100, İngiltərənin isə 15 ən güclü universiteti sırasında yer alır.

Chairman of the Council of Young Scientists and Specialists of the Institute of Genetic Resources of ANAS, a junior researcher of the Department of Biotechnology Aytaj Nabiyeva was admitted to the doctoranture in "Human Genetics" at the University of Birmingham, UK.
A.Nabiyeva won a scholarship by participating in the competition held within the "State Program on Increasing the International Competitiveness of the Higher Education System in the Republic of Azerbaijan for 2019-2023".
Note that, the University of Birmingham is one of the 100 most prestigious universities in the world and the top 15 in the United Kingdom.