AMEA-nın müxbir üzvü Tərlan Məmmədov tələbələrə koronavirusla bağlı onlayn ustad dərsi keçəcək
Türkiyənin Akdeniz Universitetinin professoru, AMEA-nın Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun Molekulyar biomühəndislik laboratoriyasının müdiri, AMEA-nın müxbir üzvü Tərlan Məmmədov mayın 21-də “Yeni növ koronavirus COVID-19: epidemiologiyası, virusologiyası, diaqnostikası, klinik xüsusiyyətləri və qarşısının alınması” mövzusunda onlayn ustad dərsi keçəcək.
Bakı Dövlət Universitetinin tələbələri üçün nəzərdə tutulan ustad dərsi “Microsoft Teams” platforması üzərindən təşkil olunacaq.
Virtual ustad dərsində iştirak etmək istəyənlər mayın 20-də saat 17:00-dək [email protected] ünvanına müraciət edə bilərlər.

Член-корреспондент НАНА Тарлан Мамедов проведет для студентов онлайн мастер-класс в связи с коронавирусом
19.05.2020
21 мая профессор Университета Акдениз (Турция), заведующий Международной лабораторией «Молекулярная биоинженерия» Института молекулярной биологии и биотехнологий НАНА, член-корреспондент НАНА Тарлан Мамедов проведет онлайн мастер-класс на тему: «Коронавирус нового типа COVID-19: эпидемиология, вирусология, диагностика, клинические особенности и предотвращение».
Мастер-класс, предназначенный для студентов Бакинского Государственного Университета, пройдет на платформе «Microsoft Teams».
Желающие принять участие на виртуальном мастер-классе могут обратиться до 17:00 часов 20 мая по адресу: [email protected].