Dövlət İmtahan Mərkəzi 2020/2021-ci tədris ilində ali təhsil müəssisələrinin və AMEA-nın magistraturalarına ixtisas seçimi ilə bağlı ərizəsi təsdiq edilmiş bakalavrların sayını açıqlayıb.
Bu günə olan məlumata görə, 915 nəfərin (Azərbaycan bölməsi - 841; rus bölməsi – 74) ərizəsi təsdiqlənib.
Qeyd edək ki, bakalavrlar iyunun 18-dək ali təhsil müəssisələrinin və AMEA-nın magistraturalarına qəbul aparılan ixtisaslaşmaların müsabiqəsində iştirak etmək üçün internet vasitəsilə proqram və ixtisaslaşma seçimini aparmalıdırlar.
Müsabiqəyə yalnız müəyyən edilmiş vaxt ərzində “Bakalavrın elektron ixtisaslaşma seçimi ərizəsi”ndə ixtisaslaşmaları seçmiş və təsdiq etmiş bakalavrlar buraxılacaq.

Объявлено количество бакалавров, принявших участие в выборе специальности в магистратуру
Государственный экзаменационный центр объявил количество бакалавров, чьи заявки на отбор специальностей в магистратуры высших учебных заведений и НАНА в 2020/2021 учебном году были утверждены.
На сегодняшний день одобрены заявки 915 человек (азербайджанский сектор- 841; русский сектор - 74).
Отметим, что бакалавры должны выбрать программу и специализацию через Интернет для участия в конкурсе специальностей для поступления в магистратуры вузов и НАНА до 18 июня.
К участию в конкурсе допускаются только бакалавры, которые выбрали и утвердили свои специализации в «Заявке на электронный выбор специализации бакалавра» в течение указанного времени.