AMEA Botanika İnstitutunda 2019-2020-ci tədris ilində təhsilini başa vuran II kurs magistrantlarının magistrlik dissertasiyalarının onlayn müdafiəsi uğurla keçirilib.
AMEA-nın həqiqi üzvi, akademik V.M.Əlizadənin sədrliyi və 9 nəfərdən ibarət elmi şuranın üzvlərinin iştiraki ilə keçirilən İxtisaslaşdırılmış Müdafiə Şurasının iclasında AMEA Rəyasət Heyəti aparatının Elm və təhsil idarəsinin rəisi, iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru Fail Kazımov və Magistratura şöbəsinin müdiri, aqrar elmlər üzrə fəlsəfə doktoru Fikrət Feyziyev də iştirak etmişdir.
İclasda 3 ixtisas üzrə 4 magistrant: AMEA Botanika İnstitutundan “Mikologiya” ixtisası üzrə 2 magistrant, AMEA Mikrobiologiya İnstitutundan ”Mikrobiologiya” ixtisası üzrə 1 magistrant, və AMEA Zoologiya İnstitutundan ”Onurğalılar zoologiyası” ixtisası üzrə 1 magistrant dissertasiya işlərini təqdim ediblər.
Sonda dissertasiya işləri müvafiq meyarlar üzrə qiymətləndirilib və səsvermə nəticələrinə əsasən magistrantlara magistrlik elmi-ixtisas dərəcəsinin verilməsi haqqında qərar qəbul edilib.

Institute of Botany held an online defense of the master's theses of second-year Master’s graduates, who graduated in the 2019-2020 academic year.
At the meeting, 4 Master’s graduates defended their theses in 3 specialties.
The meeting, chaired by academician Valida Alizade, was attended by 9 members of the Academic Council, the head of the Science and Education Officevof the Presidium of ANAS, Ph.D. in Economics Fail Kazimov and the head of the Department of Master’s, Ph.D. in Agricultural Sciences Fikret Feyziev.
From the Institute of Botany, 2 Master’s graduates presented their theses in the specialty "Mycology", from the Institute of Microbiology 1 master’s graduate in the specialty "Microbiology" and from the Institute of Zoology 1 master’s graduate in the specialty "Zoology of Vertebrates".
As a result, theses were evaluated according to relevant criteria, and based on the results of the voting, a decision was made to assign graduate students a master's degree.