Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Əsas binası Azərbaycan bayrağı ilə bəzədilib
Ermənistan ordusunun təxribatlarına cavab olaraq Azərbaycan Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı İlham Əliyevin rəhbərliyi altında vətənimizin işğal edilmiş torpaqlarının azadlığı uğrunda aparılan hərbi əməliyyatlar və əldə olunan uğurlar hər bir vətəndaşımızda milli qürur və fəxarət hissi yaşadır.
Arxa cəbhədə xalqımızın müzəffər ordumuza yardımı, nümayiş etdirdiyi möhkəm birlik, həmrəylik və vətənə sevgi qələbəyə olan inamımızı gücləndirməkdədir.
Xalqımızın bu günlərdə yüksək vətənpərvərlik duyğularına dəstək olmaq, ordumuzla birlik nümayiş etdirmək məqsədilə Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Əsas binası Azərbaycan bayrağı ilə bəzədilib.

Проводимые в ответ на провокации армянских вооруженных сил военные действия под руководством Президента Азербайджана, Верховного главнокомандующего вооруженными силами Ильхама Алиева по освобождению оккупированных территорий нашей страны, и достигнутые успехи вселяют в каждого гражданина чувство национальной гордости.
Поддержка нашей победоносной армии в тылу, единство, солидарность и любовь к Родине укрепляют нашу уверенность в победе.
В эти дни главное здание Национальной академии наук Азербайджана украшено азербайджанским флагом, чтобы поддержать высокие патриотические чувства нашего народа и продемонстрировать единство с нашей армией.