AMEA Rəyasət Heyətinin həftəlik mətbu orqanı olan “Elm” qəzetinin yeni nömrəsi çapdan çıxıb.
Qəzetin ilk səhifəsində Prezident İlham Əliyevin ICESCO-nun Baş direktoru Salim bin Məhəmməd əl-Malikin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşü yer alıb.
Nəşrin növbəti səhifələrində AMEA Rəyasət Heyətinin iclasları, akademik Ramiz Mehdiyevin kitablarının İtaliyada nəşri, akademiyanın elmi müəssisə və təşkilatlarının “YAŞAT” Fonduna köçürdükləri ianələr, Vətən müharibəsində iştirak etmiş AMEA əməkdaşları haqqında və s. məlumatlar oxuculara təqdim olunur.
Bundan əlavə, “Nizami Gəncəvinin irsinə və ideallarına yenidən qayıdışa çağırış”, “Funksional analiz məktəbinin banisi”, “Yorulmaz tədqiqatçı, xeyirxah insan, yenilikçi alim” sərlövhəli məqalələr, nəşrlər, elmi yeniliklər və digər xəbərlərlə də tanış ola bilərsiniz.

Вышел в свет новый номер газеты "Элм".
На первой полосе газеты Президент Ильхам Алиев встретился с делегацией во главе с генеральным директором ICESCO Салимом бин Мохаммедом аль-Малики.
На следующих страницах публикации : заседания Президиума НАНА, издание книг академика Рамиза Мехтиева в Италии, пожертвования, перечисленные научными учреждениями и организациями академии в фонд «ЯШАТ», о сотрудниках НАНА, принимавших участие в мероприятии. Отечественная война и др.
Кроме того, вы можете прочитать статьи, публикации, научные инновации и другие новости под заголовками «Призыв вернуться к наследию и идеалам Низами Гянджеви», «Основатель школы функционального анализа», «Неутомимый исследователь, добрый человек, ученый-новатор. ".