Fevralın 22-də AMEA-nın Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda fəlsəfə və elmlər doktoru hazırlığı proqramı üzrə doktorantların onlayn attestasiyası keçirilib.
AMEA-nın vitse-prezidenti, müəssisənin direktoru, akademik İradə Hüseynovanın 8 fevral 2021-ci il tarixli əmri ilə yaradılmış Attestasiya Komissiyası qarşısında doktorantlar ötən il ərzində yerinə yetirdikləri araşdırmalar haqqında hesabat verib, həmçinin onların fərdi iş planlarında nəzərdə tutulmuş işləri, konfrans və təcrübələrdə iştirakları, nəşr fəaliyyətləri müzakirə edilib. Attestasiya Komissiyası tərəfindən fərdi iş planlarında nəzərdə tutulan işlər tam yerinə yetirildiyindən doktorantların növbəti tədris ilində təhsillərini davam etdirməsi qərara alınıb.
Eyni zamanda institutun təhsil müddətini başa vurmuş doktorantları da komissiya qarşısında dissertasiya işlərinin cari vəziyyəti haqda məruzə ediblər. Komissiyanın sədri, akademik İradə Hüseynova və üzvləri dissertasiya işlərinin qısa zaman müddətində tamamlanması üçün tövsiyələrini bildiriblər.

The Institute of Molecular Biology and Biotechnology held attestation of doctoral students
On February 22, the Institute of Molecular Biology and Biotechnology of ANAS held an online attestation of doctoral students on the program of preparation of doctors of philosophy and sciences.
The doctoral students reported to the Attestation Commission established by the order of the vice-president of ANAS, director of the enterprise, academician Irada Huseynova dated February 8, 2021 on the researches carried out during the last year, as well as participation in individual work plans, conferences and experiments were discussed. It was decided to continue the doctoral students' education in the next academic year, as the Attestation Commission has fully implemented the work provided for in the individual work plans.