AMEA-nın Azad Həmkarlar İttifaqının (AHİ) Rəyasət Heyətinin iclasında Azərbaycan Həmkarlar İttifaqları Konfederasiyasının “Azərbaycan Həmkarlar İttifaqları – 115 il” yubiley döş nişanları ilə təltif olunmuş akademiya əməkdaşları ilə görüş keçirilib.
Yubiley döş nişanlarını AHİ-nin sədri, hüquq elmləri doktoru, professor Habil Qurbanov təqdim edib. H.Qurbanov, həmçinin döş nişanı ilə təltif olunan iki qadın əməkdaşı Beynəlxalq Qadınlar Günü münasibətilə də təbrik edib.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Həmkarlar İttifaqları Konfederasiyasının 115 illiyi münasibəti ilə təsis olunmuş yubiley döş nişanı ilə həmkarlar ittifaqı hərəkatında səmərəli xidmətlərinə görə fərqlənən AHİ-nin sədri, professor Habil Qurbanovla yanaşı, AMEA Azad Həmkarlar İttifaqının ilk təşkilatlarının 7 sədri də təltif olunub.

A meeting was held with the employees of ANAS, who were awarded the anniversary medal of the Free Trade Union
04.03.2021
At the meeting of the Presidium of the Free Trade Union of ANAS, a meeting was held with the employees of the Academy awarded with the jubilee badges "Azerbaijan Trade Unions - 115 years" of the Confederation of Trade Unions of Azerbaijan.
Jubilee badges were presented by the chairman of the Free Trade Union, Doctor of Law, Professor Habil Gurbanov. H.Gurbanov also congratulated two female employees who were awarded badges on the occasion of International Women's Day.
It should be noted that along with the chairman of the Free Trade Union, Professor Habil Gurbanov, 7 chairmen of the first organizations of the Free Trade Union of ANAS were awarded with the jubilee badge established on the occasion of the 115th anniversary of the Azerbaijan Trade Unions Confederation.