Aprelin 21-də AMEA-nın Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun Elmi şurasının növbəti onlayn iclası keçirilib.
Tədbiri AMEA-nın vitse-prezidenti, Elmi şuranın sədri, akademik İradə Hüseynova açaraq gündəlikdəki məsələlərlə iştirakçıları tanış edib. O bildirib ki, 2021-ci tədris ilində institutda elmlər doktoru hazırlığı üzrə dissertanturaya 1 nəfər, fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə dissertanturaya 3 nəfər, fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə doktoranturaya isə 5 nəfər qəbul olub.
İclasda doktoranturaya yeni qəbul olunan doktorant və dissertantların dissertasiya mövzuları müzakirə edilərək müəyyənləşdirilib və onlara elmi rəhbərlər təyin edilib.
Daha sonra gündəlikdə duran digər məsələlər – institutun nəzdində fəaliyyət göstərən Dissertasiya şurasına sənəd təqdim etmiş iddiaçılar haqqında məlumatlar, koronavirusa qarşı müəssisə əməkdaşlarının vaksinasiyaya cəlb olunması və digər mövzular ətraflı müzakirə edilərək müvafiq qərarlar verilib.

A meeting of the Scientific Council of the Institute of Molecular Biology and Biotechnology was held
22.04.2021
The next online meeting of the Scientific Council of the Institute of Molecular Biology and Biotechnology of ANAS was held on April 21.
The event was opened by the vice-president of ANAS, chairman of the Scientific Council, academician Irada Huseynova, who acquainted the participants with the current issues. She said that in the 2021 academic year, 1 person was admitted to the doctoral program, 3 people to the doctoral program, and 5 people to the doctoral program.
At the meeting, the dissertation topics of newly admitted doctoral students and dissertators were discussed and scientific supervisors were appointed.