BDU-nun tələbələri Dendrologiya İnstitutunu ziyarət ediblər
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Botanika kafedrasının  müəllimi Kəmalə İbayevanın rəhbərliyi altında sözügedən müəssisənin tələbələri AMEA-nın Dendrologiya İnstitutunda olublar.
Dendrologiya İnstitutunun direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Tofiq Məmmədovla görüş zamanı tələbələrə burada aparılan innovativ elmi-tədqiqat işləri, beynəlxalq əlaqələr və qrant layihələr haqqında məlumat verilib.
Tələbələr institutun ərazisindəki bitki biomüxtəlifliyi, eləcə də bitkilərin bioekoloji xüsusiyyətləri barədə geniş məlumat alıb, həmçinin laboratoriyalardakı müasir avadanlıqlarla yaxından tanış olublar.

Under the leadership of the teacher of the Department of Botany of Baku State University (BSU) Kamala Ibayeva, the students of the institution visited the Institute of Dendrology of ANAS.
During the meeting with the director of the Institute of Dendrology, corresponding member of ANAS Tofig Mammadov, the students were informed about the innovative research work carried out here, international relations and grant projects.
The students received extensive information about the biodiversity of plants in the territory of the institute, as well as the bioecological features of plants, as well as got acquainted with the modern equipment in the laboratories.