İnstitutun Sistematika və biomüxtəliflik şöbəsinin müdiri b.ü.f.d. Rəşad Səlimov AzTV-nin "Çıxışa doğru" proqramında iştirak edib
30.11.2021
AzTV-nin "Çıxışa doğru" proqramında məktəblərdə bu ildən pilot olaraq tətbiqinə başlanılan "Təbiət" dərsliyinin müzakirəsi təşkil edilib. Müzakirədə dərslik komplektinin həmmüəliflərindən olan AMEA Botanika İnstitutunun Sistematika və biomüxtəliflik şöbəsinin müdiri b.ü.f.d., dosent Rəşad Səlimov da iştirak edib.
Nəzərinizə çatdıraq ki, Təhsil Nazirliyinin və Təhsil İnstitutunun dəstəyi ilə "Təbiət-5” dərslik komplekti hazırlanaraq ölkə üzrə 132 məktəbdə pilot sınağa təhvil verilib. Yeni dərslik V siniflərdə tədris olunacaq.

Head of the Department of Systematics and Biodiversity of the Institute, Doctor of Philosophy in Biology Rashad Salimov took part in AzTV's program
30.11.2021
AzTV's program organized a discussion of the “Nature” textbook, which has been piloted in schools since this year. Associate Professor Rashad Salimov, Head of the Department of Systematics and Biodiversity of the Institute of Botany of ANAS, one of the co-authors of the textbook set, also took part in the discussion.
It should be noted that with the support of the Ministry of Education and the Institute of Education, a set of textbooks “Nature-5” was prepared and submitted to pilot testing in 132 schools across the country. The new textbook will be taught in the 5th grade.