AMEA Rəyasət Heyətinin həftəlik mətbu orqanı olan “Elm” qəzetinin cari ildə 44 və 45-ci nömrələri işıq üzü görüb.
Qəzetin ilk səhifəsində Prezident İlham Əliyevin dünya şöhrətli alim, Nobel mükafatı laureatı Əziz Səncərlə görüşü yer alıb.
Bundan əlavə, AMEA-da “Ümummilli Lider Heydər Əliyev: müstəqil dövlətçilik, müdriklik və müasirlik” mövzusunda keçirilən konfrans, “Heydər Əliyev epoxası: milli özünüdərkin intibah çağı”, “Qarabağa “Böyük Qayıdış”a elmi dəstək”, Elmin maliyyələşməsində ənənəvi və müasir yanaşma”, “Hidrogen energetikası, reallıqlar, problemlər və inkişaf perspektivləri”, “Kəlbəcərdə Xudavəng məbədində erməni saxtakarlığı” sərlövhəli məqalələr, AMEA-nın müxbir üzvü Nuru Bayramov və professor Səyyarə İbadullayeva ilə müsahibələr, nəşrlər, müsabiqələr və s. informasiyalar oxuculara təqdim olunur.

The 44th and 45th issues of "Elm" newspaper have been published
The 44th and 45th issues of "Elm" newspaper, a weekly press organ of the Presidium of ANAS, were published this year.
On the front page of the newspaper, President Ilham Aliyev met with world-famous scientist, Nobel Laureate Aziz Sanjar.
In addition, the conference on "National Leader Heydar Aliyev: independent statehood, wisdom and modernity" held at ANAS, "Heydar Aliyev epoch: the era of national self-consciousness", "Scientific support for the" Great Return "to Karabakh", traditional and modern science funding approach ”,“ Hydrogen energy, realities, problems and development prospects ”,“ Armenian forgery in Khudavang temple in Kalbajar ”, interviews with corresponding member of ANAS Nuru Bayramov and professor Sayyara Ibadullayeva, publications, competitions, etc. information is provided to readers.