Azərbaycan Prezidenti cənab İlham Əliyevin 60 illik yubileyi münasibətilə Mərkəzi Nəbatat Bağında salınmış “Prezident çinarlığı”nda AMEA-nın prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyev Şərq çinarı əkib.
Akademik Ramiz Mehdiyevin tapşırığı ilə Mərkəzi Nəbatat Bağında salınmış çinarlıqda keçirilən ağacəkmə kampaniyasında AMEA-nın vitse-prezidenti, akademik İradə Hüseynova, AMEA prezidentinin katibliyinin rəisi, siyasi elmlər üzrə fəlsəfə doktoru Eldar Əmirov, Biologiya və Tibb Elmləri Bölməsinin struktur rəhbərləri, Rəyasət Heyəti aparatının şöbə müdirləri də iştirak ediblər.
AMEA-nın prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyev son zamanlar Bağda aparılan yenidənqurma və abadlıq işləri ilə də tanış olub. Mərkəzi Nəbatat Bağının direktoru Natiq Allahverdiyev elmi-tədqiqat müəssisəsində aparılan yenidənqurma və abadlıq, təcrübə işləri barədə AMEA rəhbərliyinə ətraflı məlumat verib.
Sonra AMEA prezidenti Biologiya və Tibb Elmləri Bölməsinin elmi-tədqiqat müəssisələrinin əməkdaşları ilə görüşüb. Akademiya rəhbəri AMEA-da bütün sahələrdə aparılan islahatlar barədə danışıb.
Görüşdə iştirak edən əməkdaşlar akademik Ramiz Mehdiyevin rəhbərliyi ilə aparılan islahat işlərini yüksək dəyərləndirərək AMEA rəhbərliyinə minnətdarlıqlarını ifadə ediblər.

President of ANAS, academician Ramiz Mehdiyev planted Oriental plane in the "Prezident chinarligi"
ANAS President, academician Ramiz Mehdiyev planted an oriental plane tree in the Central Botanical Garden on the occasion of the 60th anniversary of Azerbaijani President Ilham Aliyev.
Vice-President of ANAS, Academician Irada Huseynova, Head of the Secretariat of the President of ANAS, Doctor of Philosophy in Political Sciences Eldar Amirov, heads of structures of the Department of Biological and Medical Sciences, as well as heads of departments of the Presidium staff took part in the action on planting trees in the sycamore garden, built on behalf of Academician Ramiz Mehdiyev in the Central Botanical Garden.
The President of ANAS, Academician Ramiz Mehdiyev also got acquainted with the work on the reconstruction and improvement of the Garden. General director of the Central Botanical Garden Natig Allahverdiyev informed the Academy's management about the improvement and reconstruction works at the research institution.
Then the President of ANAS met with employees of research institutions of the Department of Biological and Medical Sciences. The Head of the Academy spoke about the reforms carried out in ANAS in all spheres.
The employees participating in the meeting highly appreciated the reform work carried out under the leadership of Academician Ramiz Mehdiyev and expressed gratitude to the leadership of ANAS.