Biologiya və Tibb Elmləri Bölməsinin Elmi şurasının iclası keçirilib
Tədbiri giriş sözü ilə açan AMEA-nın vitse-prezidenti, akademik İradə Hüseynova iştirakçıları gündəlikdəki məsələlərlə tanış etdikdən sonra Bölmə üzrə 2021-ci ilin yekunları barədə məlumat verib.
Sonra BTEB institutlarının 2022-ci il üçün elmi tədqiqatlarının əhatəli planları, institutlarda attestasiyaların keçirilməsi və bunun üçün komissiyaların yaradılması, bəzi əməkdaşların yubileyləri ilə bağlı onlara Bölmənin Fəxri fərmanların verilməsi, 2021-ci ildə Bölmənin iclaslarında elmi məruzələrin dinlənilməsi və s. məsələlər müzakirə edilərək müvafiq qərarlar qəbul olunub.

The next meeting of the Scientific Council of the Department of Biological and Medical Sciences (DBMS) of ANAS was held.
Opening the event, Vice-President of ANAS, Academician Irada Huseynova informed the participants about the current issues and informed about the results of 2021 at the Department.
Then the comprehensive plans of scientific researches of DBMS institutes for 2022, carrying out of attestations in institutes and creation of commissions for this purpose, awarding some employees with Honorary Decrees of the Department on their anniversaries, listening scientific reports at the meetings of the Department in 2021 etc,. The issues were discussed and relevant decisions were scheduled.