Biologiya və Tibb Elmləri Bölməsinin Elmi şurasının iclası keçirilib
Tədbiri giriş sözü ilə açan AMEA-nın vitse-prezidenti, akademik İradə Hüseynova iştirakçıları gündəlikdəki məsələlərlə tanış etdikdən sonra Bölmə üzrə 2021-ci ilin yekunları barədə məlumat verib.
Sonra BTEB institutlarının 2022-ci il üçün elmi tədqiqatlarının əhatəli planları, institutlarda attestasiyaların keçirilməsi və bunun üçün komissiyaların yaradılması, bəzi əməkdaşların yubileyləri ilə bağlı onlara Bölmənin Fəxri fərmanların verilməsi, 2021-ci ildə Bölmənin iclaslarında elmi məruzələrin dinlənilməsi və s. məsələlər müzakirə edilərək müvafiq qərarlar qəbul olunub.

Состоялось заседание Ученого совета Отделения биологических и медицинских наук НАНА
Открывая мероприятие, вице-президент НАНА академик Ирада Гусейнова ознакомила присутствующих о текущих вопросах и проинформировала об итогах ОБМН на 2021 год.
Затем были проведены обсуждения касательно комплексных планов научных исследований институтов ОБМН на 2022 год, проведения аттестаций в институтах и создания в этих целях комиссий, награждения некоторых сотрудников Почетными грамотами отделения по случаю их юбилеев, заслушивания научных докладов на заседаниях отделения в г. 2021 году и так далее. После дискуссий были приняты соответствующие решения.