“Elm” (“Nauka”) qəzetinin cari ildə sonuncu sayı çapdan çıxıb
AMEA Rəyasət Heyətinin həftəlik mətbu orqanı olan “Elm” (“Nauka”) qəzetinin cari ildə sonuncu, 48-ci nömrəsi işıq üzü görüb.
Qəzetin ilk səhifəsində Prezident İlham Əliyev, birinci xanım Mehriban Əliyeva və ailə üzvlərinin Şuşa şəhərinə səfəri yer alıb.
Bundan əlavə, AMEA-nın prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyevin “Prezident çinarlığı”nda Şərq çinarı əkməsi, Rusiya Elmlər Akademiyasının prezidenti, akademik Aleksandr Sergeyevin akademik Ramiz Mehdiyevə ünvanladığı təbrik məktubu, AMEA Rəyasət Heyətinin iclası, Akademiyanın Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının yeni İdarə Heyətinin seçilməsi, AMEA-nın Gəncə Bölməsinin sədri, akademik Fuad Əliyevlə müsahibə və s. məlumatlar oxuculara təqdim olunur.
Eyni zamanda qəzetdə “Görkəmli zooloq alim”, “Tətbiqi dilçilik sahəsində tanınmış alim”, “Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası 2021-ci ildə mühüm elmi nəticələr əldə edib”, “Zəngəzur dəhlizi sülhün və inkişafın təminatıdır”, “Təsviri sənətdə Nizami ili” sərlövhəli məqalələr və s. informasiyalarla tanış ola bilərsiniz.

В этом году вышел в свет последний, 48-й номер газеты «Эльм» («Наука») – еженедельного печатного органа Президиума НАНА.
Первая полоса газеты посвящена визиту президента Ильхама Алиева, первой леди Мехрибан Алиевой и членов семьи в Шушу.
Кроме того, Президент НАНА, академик Рамиз Мехтиев посадил восточный платан в платановом саде “Prezident Çinarlığı”, поздравительное письмо Президента Российской академии наук, академика Александра Сергеева академику Рамизу Мехтиеву, заседание Президиума НАНА, избрание нового Совета молодых ученых и специалистов, интервью с председателем Гянджинского отделения НАНА, академиком Фуадом Алиевым и др., информация предоставляется читателям.
В то же время в газете были опубликованы такие статьи как, «Выдающийся ученый-зоолог», «Известный ученый в области прикладной лингвистики», «Национальная академия наук Азербайджана добилась значительных научных результатов в 2021 году», «Зангезурский коридор – залог мираи развития», «Год Низами в изобразительном искусстве» и др.,с которыми вы можете ознакомиться.