Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyevin 21 dekabr 2021-ci il tarixli “AMEA-nın magistrantları üçün qış imtahan sessiyasının keçirilməsi haqqında” sərəncamına əsasən qış imtahan sessiyasının 2022-ci il yanvar ayının 5-dən fevral ayının 2-dək keçirilməsi nəzərdə tutulub.
AMEA-nın magistrantlarının xarici dil (ingilis dili) fənni üzrə imtahanın altı qrup üzrə 11 yanvar 2022-ci il tarixində keçirilməsi planlaşdırılır.
Müəyyən olunmuş qrafikə əsasən imtahanlar AMEA-nın magistratura təhsilini həyata keçirən 23 elmi müəssisəsində təşkil ediləcək.
Qış imtahan sessiyasının nəticələrinə görə təqaüd almaq hüququ olan magistrantların siyahısı 2022-ci il fevral ayının 15-dək müəyyən ediləcək.

According to the order of the President of the Azerbaijan National Academy of Sciences, academician Ramiz Mehdiyev dated December 21, 2021 “On holding winter examination session for masters of ANAS”, the winter examination session is planned to be held from January 5 to February 2, 2022.
It is planned to hold the exam on foreign language (English) of masters of ANAS on six groups on January 11, 2022.
According to the established schedule, exams will be organized in 23 scientific institutions of ANAS, which provide master’s education.
The list of masters eligible for scholarships based on the results of the winter exam session will be determined by February 15, 2022.