Tədbiri giriş sözü ilə açan institutun baş direktoru, b.e.d., professor Səyyarə İbadullayeva şura üzvlərini gündəlikdəki məsələlərlə tanış edib.
İclasda AMEA Rəyasət Heyətinin 1 oktyabr 2021-ci il tarixli qərarı ilə təsdiq olunmuş “2021-2025-ci illər AMEA-da aparılacaq elmi-tədqiqat işlərinin mövzu planı”na uyğun olaraq 2022-ci ildə İnstitutda yerinə yetiriləcək elmi-tədqiqat işlərinin plan-proqram layihəsi müzakirə olunub.
İclasda AMEA-nın müxbir üzvü mərhum X.M.Qasımovun 80-illik yubileyinə həsr olunmuş respublika səviyyəli konfransın və b.e.d., dosent mərhum İ.M.Qurbanovanın 85 illik yubileyinin təşkil olunmasının məqsədəuyğunluğu qeyd olunub. Həmçinin İnstitutun fəlsəfə doktorluğu üzrə iddiaçıların dissertasiya mövzuları ilə əlaqədar ərizələri nəzərə alınıb. Sonda AMEA RH-nin Sərəncamına əsasən əməkdaşların attestasiyasının keçirilməsi, nizam-intizam qaydaları və digər təşkilati məsələlər barədə müzakirələr aparılıb, müvafiq qərarlar qəbul olunub.

The first meeting of the Scientific Council of the Institute of Botany of ANAS in 2022 was held.
Opening the event, Director General of the Institute, Dr., Prof. Sayyara Ibadullayeva acquainted the members of the council with the current issues.
Plan-program of scientific-research works to be carried out at the Institute in 2022 in accordance with the “Thematic plan of scientific-research works to be carried out at ANAS for 2021-2025” approved by the decision of the Presidium of ANAS dated October 1, 2021 was discussed.
Organizing a republican conference dedicated to the 80th anniversary of the late corresponding member of ANAS, Kh.M. Gasimov and 85th anniversary of the late Doctor of Biological Sciences, associate professor I.M. Gurbanova is considered relevant.
At the end, discussions were held on the certification of employees according to the Order of the Presidium of ANAS, disciplinary rules and other organizational issues, and relevant decisions were made.