Tədbiri giriş sözü ilə açan institutun baş direktoru, b.e.d., professor Səyyarə İbadullayeva şura üzvlərini gündəlikdəki məsələlərlə tanış edib.
İclasda AMEA Rəyasət Heyətinin 1 oktyabr 2021-ci il tarixli qərarı ilə təsdiq olunmuş “2021-2025-ci illər AMEA-da aparılacaq elmi-tədqiqat işlərinin mövzu planı”na uyğun olaraq 2022-ci ildə İnstitutda yerinə yetiriləcək elmi-tədqiqat işlərinin plan-proqram layihəsi müzakirə olunub.
İclasda AMEA-nın müxbir üzvü mərhum X.M.Qasımovun 80-illik yubileyinə həsr olunmuş respublika səviyyəli konfransın və b.e.d., dosent mərhum İ.M.Qurbanovanın 85 illik yubileyinin təşkil olunmasının məqsədəuyğunluğu qeyd olunub. Həmçinin İnstitutun fəlsəfə doktorluğu üzrə iddiaçıların dissertasiya mövzuları ilə əlaqədar ərizələri nəzərə alınıb. Sonda AMEA RH-nin Sərəncamına əsasən əməkdaşların attestasiyasının keçirilməsi, nizam-intizam qaydaları və digər təşkilati məsələlər barədə müzakirələr aparılıb, müvafiq qərarlar qəbul olunub.

Были обсуждены научно-исследовательские работы, которые будут проводиться в 2022 году в Институте ботаники.
13.01.2022
Состоялось первое заседание Ученого совета Института ботаники НАНА в 2022 году.
Открывая мероприятие, генеральный директор института, д.б.н., профессор Сайяра Ибадуллаева ознакомила членов совета с текущими вопросами.
На встрече обсуждался план программы научно-исследовательских работ, которые будут проводиться в Институте в 2022 году в соответствии с «Тематический план научно-исследовательских работ, проводимых в НАНА на 2021-2025 годы», утвержденный решением Президиума НАНА от 1 октября 2021 г.
На собрании отмечена целесообразность организации республиканской конференции, посвященной 80-летию покойного члена НАНА Казымова и 85-летию покойного И.М. Курбанова. Также учитывались обращения докторантов института по темам диссертаций. В конце, согласно Распоряжению Правления НАНА, были обсуждены и приняты соответствующие решения по вопросам аттестации сотрудников, дисциплинарным правилам и по другим организационным вопросам.