AMEA-nın Rəyasət Heyətinin həftəlik mətbu orqanı olan “Elm” (“Nauka”) qəzetinin 2022-ci ildə ilk sayı işıq üzü görüb.
Qəzetin ilk səhifəsində ölkə başçısının “Azərbaycan Respublikasında 2022-ci ilin “Şuşa İli” elan edilməsi haqqında” və “M.Ə.Salmanovun “Azərbaycan Respublikası Prezidentinin fəxri diplomu” ilə təltif edilməsi haqqında” sərəncamları yer alıb.
Bundan əlavə, AMEA-nın Rəyasət Heyətinin iclası, AMEA-nın prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyevin müharibə iştirakçıları və şəhid ailələri ilə görüşü, 2021-ci ildə AMEA-nın elmi müəssisə və təşkilatlarında əldə edilən mühüm nəticələr, “Ölkəmizdə davamlı inkişafla bağlı həyata keçirilən uğurlu siyasət və onun nəticələri”, “20 Yanvar - Qanla yazılan azadlıq tariximiz”, “44 günlük Zəfər yolu” sərlövhəli məqalələr, yeni nəşrlər, yubileylər, elanlar və s. informasiyalarla tanış ola bilərsiniz.

В 2022 году вышел в свет первый номер еженедельногопечатного органа Президиума НАНА– газеты «Элм» («Наука»).
На первой полосе газеты размещены указы Президента «Об объявлении 2022 года Годом Шуши в Азербайджанской Республике» и «О награждении М.А. Салманова «Почетной грамотой Президента Азербайджанской Республики».
Также вы можете ознакомиться с такой информацией как - заседание Президиума НАНА, встреча Президента НАНА, академика Рамиза Мехтиева с участниками войны и семьями шахидов, результаты достигнутые в научных учреждениях и организациях НАНА в 2021 году, «Успешная политика устойчивого развития в нашей стране и ее результаты», «20 января — наша история свободы, написанная кровью», «44 дня пути к Победе», новые публикации, юбилеи, объявления и т. д.