AMEA-nın Rəyasət Heyətinin həftəlik mətbu orqanı olan “Elm” (“Nauka”) qəzetinin 2022-ci ildə ilk sayı işıq üzü görüb.
Qəzetin ilk səhifəsində ölkə başçısının “Azərbaycan Respublikasında 2022-ci ilin “Şuşa İli” elan edilməsi haqqında” və “M.Ə.Salmanovun “Azərbaycan Respublikası Prezidentinin fəxri diplomu” ilə təltif edilməsi haqqında” sərəncamları yer alıb.
Bundan əlavə, AMEA-nın Rəyasət Heyətinin iclası, AMEA-nın prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyevin müharibə iştirakçıları və şəhid ailələri ilə görüşü, 2021-ci ildə AMEA-nın elmi müəssisə və təşkilatlarında əldə edilən mühüm nəticələr, “Ölkəmizdə davamlı inkişafla bağlı həyata keçirilən uğurlu siyasət və onun nəticələri”, “20 Yanvar - Qanla yazılan azadlıq tariximiz”, “44 günlük Zəfər yolu” sərlövhəli məqalələr, yeni nəşrlər, yubileylər, elanlar və s. informasiyalarla tanış ola bilərsiniz.

The first issue of Elm (Nauka) newspaper was published this year
The first issue of “Elm” (“Nauka”) newspaper, a weekly press organ of the Presidium of ANAS, was published in 2022.
The front page of the newspaper contains the orders of the President on declaring 2022 a“Year of Shusha” in the Republic of Azerbaijan” and “On awarding M.A. Salmanov with the Honorary Diploma of the President of the Republic of Azerbaijan”.
In addition, the newspaper provides information on the meeting of the Presidium of ANAS, the meeting of the President of ANAS, academician Ramiz Mehdiyev with the participants of the war and the families of martyrs, the important results achieved in the scientific institutions and organizations of ANAS in 2021, “successful policy carried out on sustainable development in our country and its consequences”, articles entitled “44-day victory path”, new publications, anniversaries, announcements, etc.