Onlayn formatda baş tutan iclası institutun icraçı direktoru, fizika-riyaziyyat elmləri doktoru, professor Əhməd Hacıyev açaraq, şura üzvlərini gündəlikdəki məsələlərlə tanış edib.
AMEA Rəyasət Heyəti tərəfindən təsdiq olunmuş 2021-2025-ci illərdə AMEA-da aparılacaq elmi tədqiqat mövzu planı çərçivəsində 2022-ci ildə institutda yerinə yetiriləcək elmi tədqiqat işlərinin əhatəli planı geniş müzakirə edilib və yekdilliklə qəbul olunub. Sonra Birləşmiş Nüvə Tədqiqatları İnstitutunun (Dubna, RF) direktoru akademik Q.V.Trubnikovun AMEA-nın birinci vitse-prezidenti v.i.e., akademik Arif Həşimova ünvanladığı məktubun məzmunu şura üzvlərinin diqqətinə çatdırılıb və təklif olunan birgə məqsədli kadr hazırlığı və digər məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.
Sonda institutda çalışan işçilərin attestasiyanın keçirilməsi, biologiya üzrə fəlsəfə doktoru Şövqi Hüseynovun ABŞ-ın Buffalo Universitetində elmi ezamiyyət müddətinin uzadılması haqqında məsələlər müzakirə olunub.

Состоялось заседание Ученого совета Института Физиологии
В 2022 году состоялосьпервое онлайн-заседание Ученого совета, Института физиологии имени академика Абдуллы Гараева НАНА.
Заседание, прошедшее в онлайн-формате, открыл исполнительный директор института, доктор физико-математических наук, профессор Ахмед Гаджиев, который ознакомил членов совета с текущими вопросами.
В рамках утвержденного Президиумом НАНА, тематического плана научных исследований, которые должны быть проведены в НАНА в 2021-2025 годах, был широко обсужден и принят комплексный план научно-исследовательских работ, которые должны быть проведены в институте в 2022 году. Затем до сведения членов Совета, было доведено содержание письма, директора Объединенного института ядерных исследований (Дубна, Россия), академика Г.В. Трубникова, Первому вице-президенту НАНА, академику Арифу Гашимову. Состоялся обмен мнениями, по совместному обучению и обсуждались другие вопросы.
В завершение были обсуждены вопросы аттестации сотрудников института, продления научной командировки доктора философии по биологии Шовги Гусейнова в Университете Буффало, США.