AMEA-nın akademik Abdulla Qarayev adına Fiziologiya İnstitutunda “İnsan və heyvan fiziologiyası” və “Biokimya” ixtisasları üzrə fəlsəfə doktoru hazırlığı keçən dissertantların attestasiyası baş tutub.
Attestasiya İnstitutun icraçı direktoru f.-r.e.d., prof. Əhməd Hacıyevin sədrliyi altında keçib. İnstitutun 8 dissertantı Attestasiya Komissiyası qarşısında ötən il ərzində yerinə yetirdikləri araşdırmalar haqqında təqdimatla çıxış edib, sonra onların fərdi iş planlarında nəzərdə tutulmuş vəzifələri, konfranslarda iştirakı, nəşriyyat fəaliyyətləri müzakirə edilib.
Komissiya üzvləri hər bir dissertantın işinə aid tövsiyyələrini bildirdikdən sonra, onların növbəti tədris ilində hazırlıqlarını davam etdirmək haqqında qərar qəbul edilib.

Institute of Physiology attested the dissertators
The Institute of Physiology of ANAS named after academician Abdulla Garayev attested dissertators on a Doctor of Philosophy in the specialties “Human and Animal Physiology” and “Biochemistry”.
The attestation was chaired by Doctor of Physical and Mathematical Sciences, prof. Ahmad Hajiyev, Executive Director of the Institute. Eight dissertators of the institute made a presentation to the Attestation Commission about the researches carried out during the last year, then their tasks envisaged in their individual work plans, participation in conferences, publishing activities were discussed.
After the commission members made recommendations on the work of each dissertator, it was decided that they can continue preparations for the next academic year.