“Elm” qəzetinin növbəti sayı işıq üzü görüb
Qəzetin ilk səhifəsində Prezident İlham Əliyevin “74-cü Beynəlxalq Astronavtika Konqresinin 2023-cü ildə Bakı şəhərində keçirilməsi ilə əlaqədar Təşkilat Komitəsinin yaradılması haqqında” Sərəncamı yer alıb.
Bundan əlavə, AMEA-nın prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyevin TÜBİTAK başqanı ilə görüşü, Moskvada “Nizamidən Nəvaiyə qədər: dövrləri bağlayan tellər” mövzusunda keçirilən beynəlxalq elmi-praktik konfrans, Nəsirəddin Tusinin yaradıcılığına həsr olunmuş dəyirmi masa, Naxçıvan Muxtar Respublikasının yaradılmasının 98-ci ildönümü münasibətilə baş tutan tədbir, “Şuşa İli”nin estetikası - məsuliyyətimiz, vəzifələrimiz”, “Azərbaycanın “Qırmızı kitabı” nəşrə hazırlanır”, “Azərbaycan ədəbiyyatı tarixinin IV cildi: erkən yeni dövr və ya erkən realizm dövrü”, “Klassik şeirimizin mahir bilicisi” sərlövhəli məqalələr, nəşrlər, müsabiqələr və s. informasiyalar oxuculara təqdim olunur.

Вышел в свет очередной номер газеты еженедельного печатного органа Президиума НАНА - «Эльм», «Наука».
На первой полосе газеты напечатано,Распоряжение Президента Азербайджанской Республики, О создании Организационного комитета в связи с проведением в 2023 году в городе Баку 74-го Международного конгресса астронавтики.
Кроме того, такая информация предоставляется читателям как –встреча Президента НАНА, академикаРамизаМехтиева с председателем ТЮБИТАК, Международная научно-практическая конференция «От Низами до Навои: провода, соединяющие периоды» в Москве, Круглый стол, посвященный творчеству Насреддина Туси, мероприятие, посвященное 98-летию Нахичеванской Автономной Республики, «Эстетика «Года Шуши» — наша ответственность и наши обязанности», "Красная книга Азербайджана готовится к изданию", «Четвертый том истории азербайджанской литературы: ранний новый период или период раннего реализма», Статьи под названием «Умелый знаток нашей классической поэзии».