“Elm” qəzetinin növbəti sayı işıq üzü görüb
Qəzetin ilk səhifəsində Prezident İlham Əliyevin “74-cü Beynəlxalq Astronavtika Konqresinin 2023-cü ildə Bakı şəhərində keçirilməsi ilə əlaqədar Təşkilat Komitəsinin yaradılması haqqında” Sərəncamı yer alıb.
Bundan əlavə, AMEA-nın prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyevin TÜBİTAK başqanı ilə görüşü, Moskvada “Nizamidən Nəvaiyə qədər: dövrləri bağlayan tellər” mövzusunda keçirilən beynəlxalq elmi-praktik konfrans, Nəsirəddin Tusinin yaradıcılığına həsr olunmuş dəyirmi masa, Naxçıvan Muxtar Respublikasının yaradılmasının 98-ci ildönümü münasibətilə baş tutan tədbir, “Şuşa İli”nin estetikası - məsuliyyətimiz, vəzifələrimiz”, “Azərbaycanın “Qırmızı kitabı” nəşrə hazırlanır”, “Azərbaycan ədəbiyyatı tarixinin IV cildi: erkən yeni dövr və ya erkən realizm dövrü”, “Klassik şeirimizin mahir bilicisi” sərlövhəli məqalələr, nəşrlər, müsabiqələr və s. informasiyalar oxuculara təqdim olunur.

The next issue of "Elm" newspaper has been published
The next issue of "Elm" newspaper , a weekly press organ of the Presidium of ANAS, has been  published.
The front page of the newspaper contains the order of President Ilham Aliyev "On the establishment of the Organizing Committee for the 74th International Astronautical Congress in Baku in 2023."
In addition, the meeting of the President of ANAS, academician Ramiz Mehdiyev with the head of TUBITAK, the international scientific-practical conference "From Nizami to Navoi: the wires connecting the periods" in Moscow, a round table dedicated to the works of Nasreddin Tusi, the 98th anniversary of the Nakhchivan Autonomous Republic "Aesthetics of the Year of Shusha - our responsibilities, duties", "Azerbaijan's" Red Book "is being prepared for publication", "Volume IV of the history of Azerbaijani literature: early new era or early realism", "Master of our classical poetry" titled articles, publications, competitions, etc. information is provided to readers.