Məlum olduğu kimi, Azərbaycan Respublikasının ali təhsil müəssisələrinin və AMEA-nın magistraturalarına qəbul imtahanı fevralın 20-də keçiriləcək.
“İmtahana buraxılış vərəqəsi”, “İmtahan iştirakçısının sağlamlığı haqqında bəyannamə” (buraxılış vәrәqәsi ilә birlikdә çap edirsiniz, imzalayırsınız vә imtahan zalına daxil olduqda nәzarәtçiyә tәhvil verirsiniz) və “Yaddaş kitabçası”nı çap etmək üçün linkə daxil olmaq lazımdır.
Qeyd edək ki, bakalavrlar imtahana gələrkən özləri ilə şəxsiyyəti təsdiq edən sənədin əsli, “İmtahana buraxılış vərəqəsi” və “İmtahan iştirakçısının sağlamlığı haqqında bəyannamə”ni mütləq gətirməlidirlər. Göstərilən sənədlərdən hər hansı biri olmazsa və ya sənədlər arasında uyğunsuzluq olarsa, bakalavr imtahana buraxılmır.

As it is known, the entrance exam to the master's degree of higher education institutions of the Republic of Azerbaijan and ANAS will be held on February 20.
To print the "Exam Admission Form", "Examination Health Declaration" (you print, sign and hand over to the supervisor when you enter the examination hall) and "Memory Booklet" you need to enter the link to print.
It should be noted that bachelors must bring the original of their identity document, "Exam Admission Form" and "Exam Declaration of Health" when coming to the exam. If any of the above documents is missing or there is a discrepancy between the documents, the bachelor will not be admitted to the exam.