“Elm” qəzetinin növbəti sayı çapdan çıxıb
Qəzetin ilk səhifəsində Prezident İlham Əliyevin TASS agentliyində Rusiyanın aparıcı kütləvi informasiya vasitələrinin rəhbərləri ilə görüşü yer alıb.
Bundan əlavə, “Şuşa ili” ilə bağlı Tədbirlər Planının təsdiq edilməsinə dair Nazirlər Kabinetinin sərəncamı, AMEA Rəyasət Heyəti adından 8 Mart - Beynəlxalq Qadınlar Günü münasibətilə Akademiyanın qadın əməkdaşlarının təbriki, AMEA-nın prezidenti v.i.e., akademik Arif Həşimovun Akademiyanın Kimya, Biologiya və Tibb, həmçinin Humanitar Elmlər bölmələrinin elmi müəssisələrinin baş direktorları, icraçı direktorları və elmi katibləri ilə, o cümlədən Horizon Avropa Tədqiqat və İnnovasiya Proqramı üzrə Milli Əlaqələndirici Şəxslər Şəbəkəsinin nümayəndələri ilə görüşü, akademik Arif Həşimovun “Sabahın alimləri” XI respublika müsabiqəsinin bağlanış mərasimində çıxışı, Fizika-Riyaziyyat və Texnika Elmləri Bölməsinin Ümumi yığıncağının 2022-ci il üzrə ilk iclası oxuculara təqdim edilir.
Vəsaitdə, həmçinin “Elmlə zəhmətin vəhdəti”, “Ölkəmizdə AMEA-sız elmin inkişafı mümkün deyil”, “Elmi fəaliyyətin vahid mərkəzdən idarə edilməsi dövrün tələbidir” sərlövhəli məqalələr, akademik Teymur Kərimli ilə müsahibə, nəşrlər, müsabiqə və s. informasiyalarla tanış ola bilərsiniz.

Вышел в свет новый номер газеты «Эльм», «Наука».
Вышел в свет очередной номер газеты еженедельного печатного органа Президиума НАНА - «Эльм», «Наука».
На первой полосе газеты помещена встреча Президента Ильхама Алиева с руководителями ведущих СМИ России в ТАСС.
Кроме того, распоряжение Кабинета Министров об утверждении Плана мероприятий на «Год Шуши», поздравления сотрудниц Академии по случаю 8 марта – Международного женского дня от имени Президиума НАНА. Вдобавок, встреча исполняющего обязанности Президента НАНА, академика Арифа Гашимова с генеральными директорами, исполнительными директорами и учеными секретарями Химического, Биологического и Медицинского, а также Отделения гуманитарных наук Академии, с представителями Национальной Координационной Сети Европейских Исследований Горизонта и инновационная программа. Выступление академика Арифа Гашимова на церемонии закрытия XI Республиканского конкурса «Ученые завтрашнего дня» и первое заседание Общего собрания Отделения физико-математических и технических наук в 2022 году вся это информация представляется Читателям.
Вы также можете ознакомиться со статьями "Единство науки и труда", "Развитие науки в нашей стране без НАНА невозможно", "Управление научной деятельностью из единого центра - требование времени", интервью с академиком Теймуром Керимли.