Qəzetin ilk səhifəsində Prezident İlham Əliyevin BMT-nin Məskunlaşma Proqramının icraçı direktoru Maimuna Mohd Şəriflə görüşü yer alıb.
Bundan əlavə, AMEA-nın prezidenti v.i.e., akademik Arif Həşimovun Akademiyanın Yer Elmləri Bölməsinin elmi müəssisələrinin baş direktorları, icraçı direktorları və elmi katibləri ilə görüşü, “Ədəbi-proses - 2020-2021” mövzusunda elmi-yaradıcılıq müşavirəsi, EaPEC 2022 beynəlxalq konfransına hazırlıqla bağlı onlayn müşavirə, Aşqarlar Kimyası İnstitutu ilə Bartın Universiteti arasında imzalanan əməkdaşlıq memorandumu oxuculara təqdim edilir.
Vəsaitdə, həmçinin “AMEA Biologiya və Tibb Elmləri Bölməsinin 2021-ci ildəki elmi və elmi-təşkilati fəaliyyətinin əsas məqamları”, “Yalançı elm”, yaranma səbəbləri və onunla mübarizə yolları”, “Elektron və ya ənənəvi kitabxanalar. Oxucu hansını seçməlidir?!”, “Elmi fəaliyyətin vahid mərkəzdən idarə edilməsi dövrün tələbidir” sərlövhəli məqalələr, nəşrlər, müsabiqə və s. informasiyalarla tanış ola bilərsiniz.

Вышел в свет очередной номер газеты «Эльм»- еженедельного печатного органа Президиума НАНА. На первой полосе газеты помещена встреча Президента Ильхама Алиева с исполнительным директором Программы ООН по урегулированию Маймуной Мохд Шариф. Кроме того, Читателям представлена такая информация как, встреча Президента НАНА, академика Арифа Гашимова с генеральными директорами, исполнительными директорами и учеными секретарями научных учреждений Отделения наук о Земле Академии, Научно-творческая конференция «Литературный процесс - 2020-2021», онлайн-конференция по подготовке к международной конференции EaPEC 2022, меморандум о сотрудничестве, подписанный между Институтом аддитивной химии и Университетом Бартин.
В книгу также вошли «Основные моменты научной и научно-организационной деятельности Отделения биологических и медицинских наук НАНА в 2021 году», «Ложная наука», «Причины и способы борьбы с ней», «Электронные или традиционные библиотеки. Что выбрать читателю?!», «Управление научной деятельностью из единого центра — требование времени», а также статьи, публикации, конкурсы и др. Со всей этой информацией вы можете ознакомиться.