Qəzetin ilk səhifəsində Prezident İlham Əliyevin BMT-nin Məskunlaşma Proqramının icraçı direktoru Maimuna Mohd Şəriflə görüşü yer alıb.
Bundan əlavə, AMEA-nın prezidenti v.i.e., akademik Arif Həşimovun Akademiyanın Yer Elmləri Bölməsinin elmi müəssisələrinin baş direktorları, icraçı direktorları və elmi katibləri ilə görüşü, “Ədəbi-proses - 2020-2021” mövzusunda elmi-yaradıcılıq müşavirəsi, EaPEC 2022 beynəlxalq konfransına hazırlıqla bağlı onlayn müşavirə, Aşqarlar Kimyası İnstitutu ilə Bartın Universiteti arasında imzalanan əməkdaşlıq memorandumu oxuculara təqdim edilir.
Vəsaitdə, həmçinin “AMEA Biologiya və Tibb Elmləri Bölməsinin 2021-ci ildəki elmi və elmi-təşkilati fəaliyyətinin əsas məqamları”, “Yalançı elm”, yaranma səbəbləri və onunla mübarizə yolları”, “Elektron və ya ənənəvi kitabxanalar. Oxucu hansını seçməlidir?!”, “Elmi fəaliyyətin vahid mərkəzdən idarə edilməsi dövrün tələbidir” sərlövhəli məqalələr, nəşrlər, müsabiqə və s. informasiyalarla tanış ola bilərsiniz.

The next issue of "Elm" newspaper, a weekly press organ of the Presidium of ANAS, has been published.
The front page of the newspaper includes a meeting between President Ilham Aliyev and Maimuna Mohd Sharif, Executive Director of the UN Settlement Program.
In addition, the meeting of the President of ANAS, Academician Arif Hashimov with the general directors, executive directors and scientific secretaries of the scientific institutions of the Department of Earth Sciences of the Academy, scientific-creative conference on "Literary process - 2020-2021", preparations for EaPEC 2022 international conference An online meeting, a memorandum of cooperation signed between the Institute of Additive Chemistry and Bartin University is presented to readers.
The textbook also includes "The main points of the scientific and scientific-organizational activities of the Department of Biological and Medical Sciences of ANAS in 2021", "False science", the causes and ways to combat it, "Electronic or traditional libraries. Which should the reader choose ?! ”,“ Management of scientific activity from a single center is a requirement of the time ”, articles, publications, competitions, etc. you can get acquainted with the information.