AMEA-da VII institutlararası futbol çempionatı keçiriləcək
AMEA-nın Azad Həmkarlar İttifaqının və Akademiyanın Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının təşkilatçılığı ilə AMEA-nın gənc alim və mütəxəssislərinin VII institutlararası futbol çempionatı keçiriləcək.
Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 99 illik yubileyinə həsr olunan ənənəvi çempionatda iştirak etmək istəyən komandalar 10 aprel 2022-ci il tarixinədək iştirakları ilə bağlı ərizələri AMEA-nın Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasına təqdim etməlidir. Turnirdə iştirakla bağlı tələblər aşağıdakılardır:
Müəssisənin rəhbərliyi tərəfindən imza və möhürlə təsdiqlənən iştirakçı ərizəsində hər komandanın heyətində maksimum 12 nəfər olmalıdır;
Komandanı təmsil edən hər bir oyunçu haqqında şəxsi məlumatlar (ad, atasının adı, soyadı, işlədiyi şöbə, vəzifəsi, 3x4 ölçüdə şəkil), şəxsiyyəti təsdiq edən sənədin surəti, eləcə də əmək kitabçasından çıxarış (rəhbərlik tərəfindən möhürlə təsdiqlənmiş) sənədlərə əlavə olunur;
Komandaların heyətində AMEA-nın müvafiq müəssisəsində yalnız ştatda və yaxud yarımştatda çalışan əməkdaşlar iştirak edə bilər;
Müəssisə üzrə komandanın təşkili məsələsinə müvafiq təşkilatın Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının sədri cavabdehlik və məsuliyyət daşıyır.
Yuxarıda qeyd olunan tələbləri ödəməyən komandaların ərizələri qəbul olunmayacaq.
Ünvan: AZ1073, Bakı ş., H.Cavid pr., 115  (AMEA-nın Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurası, 3-cü mərtəbə, otaq 324)

В НАНА пройдет 7-й межведомственный чемпионат по футболу
Состоится VII межведомственный чемпионат по футболу, среди молодых ученых и специалистов НАНА, организаторами являются Совет молодых ученых и специалистов Академии и Объединенный Профсоюзный Комитет.
Команды, желающие принять участие в традиционном чемпионате, посвященном 99-летию общенационального лидера Гейдара Алиева, должны до 10 апреля 2022 года подать заявки в Совет молодых ученых и специалистов НАНА.
Требования для участия в турнире следующие:
Заявка участника, подписанная и заверенная печатью руководства предприятия, должна содержать не более 12 человек в каждой команде;
Личная информация о каждом игроке, представляющем команду (имя, отчество, фамилия, отдел, должность, фото размером 3х4), к документам прилагаются копия документа, удостоверяющего личность, а также выписка из трудовой книжки (с печатью руководства);
В командах могут участвовать только штатные или могут участвовать сотрудники, занятые неполный рабочий день соответствующего учреждения НАНА;
За организацию коллектива на предприятии отвечает председатель Совета молодых ученых и специалистов соответствующей организации.
Заявки от команд, не соответствующих вышеуказанным требованиям, приниматься не будут. Адрес: AZ1073, г. Баку, пр. Г. Джавида, 115 (Совет молодых ученых и специалистов НАНА, 3-й этаж, каб. 324)