Qəzetin ilk səhifəsində Prezident İlham Əliyevin Belçika Krallığının paytaxtı Brüsselə işgüzar səfəri yer alıb.
Bundan əlavə, AMEA-nın Rəyasət Heyətinin iclası, AMEA-nın prezidenti v.i.e., akademik Arif Həşimovun Akademiyanın İctimai Elmlər Bölməsinin elmi müəssisələrinin baş direktorları, icraçı direktorları və elmi katibləri ilə növbəti görüşü, AMEA-nın Mikrobiologiya İnstitutunun yaradılmasının 50, akademik Məmməd Salmanovun anadan olmasının 90 illiyinə həsr edilən konfrans, AMEA-nın müxbir üzvü Vaqif Quliyevlə müsahibə və s. məlumatlar oxuculara təqdim edilir.
Vəsaitdə, həmçinin “Elm və sənət fədaisi”, “Fərid Ələkbərli - Keçmişdən gələn müasirimiz”, “Azərbaycan aliminin “Müqayisəli hüquqşünaslıq” kitabı ABŞ-da nəşr olundu” sərlövhəli məqalələr, nəşrlər, müsabiqə və s. informasiyalarla tanış ola bilərsiniz.

Первая полоса газеты посвящена рабочему визиту Президента Ильхама Алиева в столицу Королевства Бельгия, Брюссель.
Кроме того, состоялось заседание Президиума НАНА, очередная встречаи.о. Президента НАНА, академика Арифа Гашимова с генеральными директорами, исполнительными директорами и учеными секретарями научных учреждений Отделения общественных наук Академии, конференция, посвященная 50-летию Института микробиологии НАНА, 90-летию академика Мамеда Салманова, интервью с членом-корреспондентом НАНА Вагифом Гулиевым, такая информация предоставляется читателям. В издание также включены статьи под названием «Страдалецнауки и искусства», «Фарид Алекберлы – наш современник из прошлого», «В США вышла книга азербайджанского ученого «Сравнительное правоведение», и другие публикации, конкурсы и т.д.